Чиста енергія: партнерство для майбутнього Дніпропетровщини

2011-2013

Мета трирічного проекту «Чиста енергія: партнерство для майбутнього Дніпропетровщини» – стимулювати енергозбереження та зменшити викиди парникових газів у Дніпропетровській області. Проект допоможе посилити потенціал місцевих органів влади та бізнесу у сфері розробки, оцінки та впровадження стратегій і проектів в галузі енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії».

Проект реалізується Фондом Східна Європа у партнерстві з Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку та компанії ДТЕК.

Проект передбачає вивчення потенціалу області у сфері енергозбереження, використання альтернативних джерел енергії та скорочення викидів парникових газів. Результати цього дослідження стануть основою для розробки довгострокової стратегії області з використання альтернативних джерел енергії та скорочення викидів парникових газів. Також в рамках проекту проводитиметься навчання представників місцевих органів влади, комунальних підприємств, бізнесу, щоб ознайомити їх з перевагами застосування чистих технологій. На тренінгах учасники зможуть спільно з експертами знайти ефективні рішення, які можна впроваджувати у громадах та на підприємствах Дніпропетровщини, а також дізнаються про можливі джерела фінансування таких ініціатив. Для того, щоб наочно продемонструвати населенню, підприємцям та місцевим органам влади позитивний ефект від використання альтернативних джерел енергії та енергозбереження в області будуть реалізовані пілотні проекти на об‘єктах соціальної сфери.

Методологія проекту передбачає застосування наступних ключових підходів:

  • дослідження та оцінка потенціалу області у сфері енергозбереження, скорочення викидів СО2 та виробництва відновлюваної енергії;
  • проведення тренінгів для представників органів влади та бізнесу з метою розвитку стійких навичок з енергозбереження;
  • розробка довгострокової стратегії області з енергозбереження та скорочення викидів СО2;
  • реалізація демонстраційних проектів; та 5) тиражування апробованої моделі та підвищення обізнаності населення.

Проектом передбачається пропагування рішень з енергозбереження та зменшення викидів парникових газів у всіх секторах економіки Дніпропетровської області, включаючи промисловість, сільське господарство, житлово-комунальне господарство.