Проект USAID UKAID “Прозорість та підзвітність в публічному управлінні та послугах”

Загальною метою програми «Прозорість та підзвітність в публічному управлінні та послугах» (далі – TAPAS) є фінансова підтримка громадян України та українського уряду у боротьбі з корупцією у ключових послугах та службах державного управління, а також утворення довіри українців до уряду на основі продемонстрованих прозорості, підзвітності та покращеної якості послуг. Більш детально про програму можна дізнатися за посиланням http://tapas.org.ua/

Фонд Східна Європа відповідальний за виконання переліку завдань у двох компонентах: “Відкриті дані”  та “Електронні послуги”, які він реалізує разом з командою досвідчених партнерів.

За Компонентом “Відкриті дані” очікуються такі результати:

 • організація серії конкурсів «Open Data Challenge», спрямованих на розвиток інновацій та сприяння створенню нових громадських послуг. Серія «Open Data Challenge» дасть на виході не менш ніж 20 сталих інновацій на основі відкритих даних.

У лютому 2018 року стартував другий цикл конкурсу «Open Data Challenge» з призовим фондом 2,5 млн грн. Заявик приймаються до 10 квітня 2018 року. Сайт конкурсу www.odc.in.ua

 

 • створення Мережі лідерів відкритих даних з метою заохочення нового покоління фахівців та новаторів у галузі відкритих даних, а також покращення якості та кількості доступних даних.

З 24 по 26 квітня 2018 року  Фонд Східна Європа в рамках проекту “Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах” проведе  в Україні другий цикл програми навчання і обміну ідеями для представників ЦОВВ – Open Data Leaders Network. Програма відбуватиметься в Києві.

У 2017 році Open Data Leaders Network успішно стартував в Україні, підготувавши 12 перших лідерів, які пройшли екстенсивну програму навчання та наразі використовуються набуті знання для розвитку відкритих даних у своїх органах та установах.

Цього року буде проведено другий цикл програми Open Data Leaders Network. Учасники програми – представники ЦОВВ – будуть мати можливість зустрітися з колегами з інших установ, щоб поділитися проблемами, обговорити ідеї і дізнатися про глобальні інновацій у сфері відкритих даних.

Як подати заяву?

Для участі в конкурсі необхідно заповнити анкету за посиланням

Для участі в програмі ми шукаємо до 8 представників ЦОВВ, які:

 • відповідають за розвиток відкритих даних;
 • мають ідеї про те, як відкриті дані можуть бути використані для поліпшення ефективності функціонування держави;
 • готові вчитися на прикладі інших лідерів і ділитися власним досвідом.

Що ми пропонуємо

 • три дні семінарів, презентацій та обміну досвідом в Києві
 • можливість отримати знання та досвід щодо кращих світових практик в галузі відкритих даних
 • експертну та комунікаційну підтримку для реалізації проектів у галузі відкритих даних у ваших установах.

 Всі витрати на час участі в програмі для відібраних учасників будуть покриті організаторами.

Ключові дати

 • Кінцевий термін прийому заявок: 8 квітня 2018 року.
 • Успішних кандидатів буде проінформовано електронною поштою: до 15 квітня 2018 року
 • Проведення заходів: 24-26 квітня 2018 року.

 

Open Data Leaders Network України підтримується Державним агентством з питань електронного урядування України за участі проекту USAID/UK aid та Фонду Євразія “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах” у партнерстві з Фондом Східна Європа.

З 21 по 23 березня 2018 року Фонд Східна Європа в рамках проекту “Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах” проведе в Україні другий цикл програми навчання і обміну ідеями для представників місцевої влади українських міст – Open Data Leaders Network. Програма проходить у Києві.

Також заплановано:

 • щорічна публікація «Барометру відкритих даних України», який надаватиме регулярну оцінку прогресу Уряду України у створенні та оприлюдненні відкритих даних.
 • проведення інтенсивної 2-річної низки семінарів та практичних консультацій для понад 200 осіб, відповідальних за відкриті дані, з метою допомогти у розробці політики відкритих даних та запуску порталів.

За Компонентом “Електронні послуги” очікуються такі результати:

 • проведення інтенсивного картографування (аудиту) реєстрів, що надасть усім стейкхолдерам чітке уявлення щодо повного переліку реєстрів та вимог з інтероперабельності для майбутніх електронних послуг.
 • інтеграція принаймні 17 державних реєстрів до національної структури інтероперабельності.
 • перетворення на електронні принаймні дев’яти груп послуг, згрупованих за принципом «життєвої події».
 • розробка системи інтероперабельності для забезпечення безпечного, узгодженого, керованого, контрольованого та надійного обміну даними.
memory usage: 57.08mb real memory: 24.25mb