Звітуємо та дуже пишаємося: днями завершилися останні тренінгові модулі нашого п’ятимісячного навчального інтенсиву для ОТГ з питань ефективного використання земельних ресурсів, включаючи комплексні питання основ просторового планування, роботу з ГІС, збору інформації про ресури громади та створення картографічної основи для потреб землеустрою. Інтенсив – один з компонентів Програми місцевого системного розвитку, що виконується в межах Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Цифри вражаючі. Наводимо тут кілька, щоб ви уявили масштаб того, що було зроблено: Комплексна навчальна програма для ОТГ – учасниць Програми Місцевого системного розвитку в рамках проекту охопила 79 ОТГ з 6 областей України. Загалом у 14 тренігах взяли участь 188 людей.

Представники громад, включаючи землевпорядників, економістів та менеджерів з комунікаційної діяльності, пройшли повний комплекс навчання, завдяки якому вони тепер вміють все, щоб зробити свою громаду успішною. І частина цих громад уже активно почали впроваджувати нові знання на практиці!

Для чого проводилося навчання в рамках програми? Теми тренінгового інтенсиву мали на меті надати громадам-учасницям розуміння того, як комплексно вирішувати проблему ефективного обліку земель ОТГ, використовуючи сучасні технології, зокрема роботу з сервісами ГІС, як планувати подальший розвиток громади, зважаючи на її особливості, як розробляти економічні профілі громад, як формувати перспективне використання земель громади, визначати межі ОТГ. І ще дуже багато практичної інформації передавали ми громадам, адже серед тренерської команди – справжні фахівці у цій сфері.

Нагадуємо, що у межах Програми місцевого системного розвитку, що виконується в рамках Проекту USAID «Підтримка аграрного та сільського розвитку» будуть впроваджуватися прозорі та інноваційні інструменти управління земельними та іншими ресурсами та кращий досвід ефективного планування їх використання на стратегічну перспективу у 5-10 років.

Інструменти та знання в тому чи іншому обсязі отримають 79 ОТГ-партнерів Луганської, Донецької, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей.

Ключовими практичними задачами в рамках реалізації Програми місцевого системного розвитку є забезпечення вільного доступу до інформації про наявні ресурси в громаді мешканцям громади та представникам бізнесу, а також запровадження прозорого механізму управління земельними та іншими ресурсами, що має на меті потенційне збільшення бюджетних надходжень громади.

Наші слова вдячності партнерам, які працювали над створенням та імплементацією цієї тренінгової програми – ГО ДЕСПРО, ТОВ БломІнфо-Юкрейн, Київської школи економіки, та, звичайно, учасникам за їх зацікавленість, вмотивованість, бажання вчитися і задавати питання.

Робота в громадах продовжується, тож будемо тримати вас у курсі!

Фонд Східна Європа

memory usage: 57.1mb real memory: 20.25mb