Проект завершено!

Проект “Центри дозвілля для літніх людей” спрямований на підтримку місцевих ініціатив із створення центрів для одиноких малозабезпечених людей похилого віку та надання їм якісних соціальних, юридичних та побутових послуг. Такі центри є місцем, де самотні люди можуть спілкуватись, займатись улюбленою справою, брати участь у роботі численних гуртків, а також опановувати нові навички на зразок фотосправи чи користування ПК. Проектом також передбачається підготовка співробітників та волонтерів для центрів, забезпечення центрів необхідним обладнанням та залучення до співробітництва державних та приватних юридичних, культурних та соціальних установ.Загалом з 2008 року ФСЄ за підтримки різних компаній відкрив уже 18 таких центрів.

2015-2016 роки

10 центрів створено в 5 областях України за результатами конкурсу грантів. Загалом за останні сім років Фонд Східна Європа створив уже 30 таких центрів за підтримки українського та міжнародного бізнесу. Центри на Вінниччині, Тернопільщині, Черкащині, Житомирщині, Київщині профінансовані за рахунок коштів, наданих Фондом «Монсанто».

Організації, що отримали фінансування на створення центрів у 2015-2016 роках:

Черкащина
Канівська районна організація ветеранів
Фінансування: 223,007 грн.
Центр створений на базі стаціонарного відділення територіального центру в с. Степанці. У приміщенні, що потребує ремонту, проведені необхідні роботи, закуплене відповідне обладнання. Користуватись послугами Центру матимуть можливість і жителі навколишніх сіл: Козарівка, Синявка, Копіювате,Литвинець, Ковалі, Бересняги, Орлівець та ін. В Центрі надаються нові послуги: прання та прасування білизни, дрібний ремонт одягу. Важливим напрямком є заохочення здорового способу життя. Зокрема, у центрі проводяться семінари-навчання за участю лікарів, створено кабінет лікувальної фізкультури для тренувань та реабілітації людей з інвалідністю. Також надаються консультації психолога, лікаря загальної практики сімейної медицини, спеціалістів з питань соціального захисту та пенсійного забезпечення.
Міський фонд соціальної допомоги ім. О. Колонтай
Фінансування: 250 000 грн.
Центр соціальної активності для літніх людей «Мальва» створений в Умані на базі Центру соціальних послуг управління праці та соціального захисту населення міської ради. Тут працюють комп’ютерний клуб, гурток з фото-справи, шахово–шашковий клуб, гурток художньої-прикладного мистецтва, гурток народного співу та хореографії. Для цього в Центрі проведено косметичний ремонт, закуплено необхідне обладнання, підготовлено відповідних спеціалістів.

Черкаси
Благодійна організація «Благодійний фонд «УРОЖАЙ – ГРОМАДІ»
Фінансування: 283 550 грн.
В рамках проекту на базі територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси створено соляну кімнату, де проводяться сеанси галотерапії, та зал лікувальної фізкультури для осіб похилого віку. Центр обслуговує відвідувачів з Придніпровського району м. Черкаси та сіл Червона Слобода, Степанки, Хутори, Вергуни, Хацьки. Нові послуги допоможуть покращити стан здоров’я людей похилого віку, поєднуючи процедури у соляній кімнаті та сеанси фізкультури під наглядом досвідченого інструктора.

Тернопільщина
Благодійна служба милосердя «Карітас»
Фінансування: 45,755 грн.
На базі відділення соціальної допомоги вдома у с. Пробіжна Чортківського району створено Центр дозвілля для літніх людей, послугами якого користуватимуться і жителі сусідніх сіл: с. Товстеньке, с. Малі Чорнокінці, с. Колиндяни, с. Коцюбинчики. Тут надають консультації з медичних, соціально-побутових та юридичних питань. Крім того, організовано різноманітні гуртки, тематичні зустрічі.

Вінничнина
Громадська організація «Соціальний центр МХП»
Фінансування: 157 621 грн.
Центр дозвілля для літніх людей створено на базі Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тростянецького району Вінницької області. Зокрема, облаштовано 5 кімнат, де надаються послуги юриста, лікаря, соціальних працівників, перукаря та швачки. Крім того, створені клуби за інтересами, а саме: комп’ютерний, літературний та гурток з рукоділля. До організації роботу гуртків залучені волонтери, які попередньо пройшли відповідне навчання.

Житомирщина
Володарськ-Волинська благодійна громадська жіноча організація з соціальної допомоги жінкам та їх сім’ям «Нитка Аріадни» (Житомирська область)
Організація реалізувала проект «Активне життя на пенсії – запорука здоров’я та щасливого довголіття» з бюджетом 232,073.00 грн. У рамках проекту створено центр, який поєднав можливості отримання знань щодо сучасних інформаційних технологій та з іншого боку – можливість передати традиції, знання, життєвий досвід молодому поколінню і, таким чином, забезпечив включення до громадського життя. Що зроблено: створено комп‘ютерний клас з доступом до Інтернету, організовано навчання літніх людей основам роботи з ПК. Окрім цього, працюють різноманітні гуртки. У центрі проводяться консультації психолога, юриста, лікаря загальної практики. Команда проекту також працює над тим, щоб налагодити зв‘язок між старшим і молодшим поколінням, навчаючи молодь основам волонтерської роботи. А літні учасники проекту розповідають молоді про історію рідного краю та діляться найкращими традиційними кулінарними рецептами, проводять кулінарні майстер-класи та навіть підготували збірку рецептів, яку згодом роздаватимуть молодятам у місцевому РАЦСі.
Міжнародний благодійний фонд «Місії самарян в Україні»
Організація реалізувала проект із створення Пулинського багатопрофільного центру соціальної активності з бюджетом 164,670 грн. Фонд зосередився на проведенні мистецьких заходів, організації роботи гуртків, серед яких вишивання, в’язання, плетіння гачком. Навчальний компонент включає проведення семінарів по соціальному підприємництву та самозайнятості. Окрім цього, у центрі будуть надаються послуги пральні, ремонту одягу, користування офісною технікою та Інтернетом. Важливим напрямком є покращення стану здоров‘я. Зокрема, у центрі проходять семінари на тему здорового харчування, зниження ваги, лекції лікаря-терапевта, консультації практичного психолога. Створено клас для фізичних вправ та тренувань (ЛФК), проведено навчальний курс по масажу та практичні заняття із “скандинавської ходи”.
Міжнародний благодійний фонд “ СТЕЦЮК ЧЕРІТІ ІНТЕРНЕШЕНАЛ” отримав фінансування на суму 57,896.00 грн для створення центру. Фонд організовує роботу різноманітних гуртків, кіноклубу, проводить майстер-класи з гончарства та лозоплетіння. Окрім цього, велику увагу приділено розвитку волонтерського руху та збереженню зв‘язків між поколіннями. У центрі також надаються юридичні консультації.
Житомирська обласна громадська організація людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я»
Організація отримала фінансування у розмірі 300,000 грн. для створення центру для одиноких літніх людей у селі Почуйки Попільнянського району. Окрім того, що проведено комплексний ремонт приміщення, у центр також набрали персонал, зокрема, перукаря, швачку, манікюрницю, культпрацівника, оператора ПК. Тут працює комп‘ютерний клас, перукарня, швейна майстерня та різноманітні гуртки.

Київщина
Громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» реалізувала проект у Ржищеві на Київщині. Загальна сума фінансування для створення центру соціальної активності – 299,479 грн. У центрі надаються соціально-побутові послуги, зокрема, пральні, прасування, перукаря. Тут також надаються юридичні консультації з питань отримання усіх видів пільг, нарахування пенсії та інших видів соціальної допомоги, врегулювання питань з нерухомим майном тощо. Також створено комп‘ютерний клуб, де пенсіонери вчаться користуватись комп’ютером, створювати свої особисті сторінки у соціальних мережах, надсилати електронною поштою листи своїм рідним, близьким та знайомим. Окрім цього, у центрі проходять зустрічі, та відвідувачі можуть скористатися послугами арттерапії та бібіліотерапії, для чого проведено волонтерський збір цікавих книжок в мережі інтернет, а також серед мешканців місцевої громади.

У 2014-2015 роках

За підтримки компанії ДжейТі Інтернешнл Компані Україна відкрито 3 центри дозвілля у Кременчуці на базі територіальних центрів соціального обслуговування Крюківського, Кременчуцького та Автозаводського районів.

 • в Автозаводського району, завдяки закупленому устаткуванню студентів Університету ІІІ віку навчають працювати на ПК, тут працює театральний гурток та гурток «Здоров‘я». Викладачами в гуртках стали волонтери та працівники терцентру;
 • у центрі в Кременчуцькому районі запрацював комп’ютерний клас для пенсіонерів та кабінет з фізичної реабілітації;
 • у центрі дозвілля Крюківського району тепер працюють комп’ютерний клас та Інтернет-клуб, відкрилися гуртки з образотворчого мистецтва, вишивки, в’язання, хорового співу, шахів, шашок, доміно, адже всі умови для розширення напрямків роботи гуртків, покращення умов їх роботи, створено.

2013 рік

У рамках спільної комплексної соціальної ініціативи з ПАТ «Укрсоцбанк», який працює під торговою маркою UniCredit Bank, та UniCredit Foundation буде створений центр соціальної активності для людей похилого віку в Жовтневому в приміщенні районної лікарні (Решетилівський район Полтавської області). Центр обслуговуватиме пенсіонерів Жовтневого і навколишніх сіл – Федіївки, Новомихайлівки, Піщаного і Кукобівки. У рамках проекту буде проведено навчання персоналу центру і закуплено необхідне обладнання. У центрі надаватимуть соціально-побутові та базові медичні послуги. За побажанням місцевих мешканців, які є потенційними відвідувачами центрів, будуть створені гуртки співу, малювання, вишивання, літератури і поезії та працюватиме освітній напрямок – Університет третього віку. Проект буде реалізовано в партнерстві з місцевою громадською організацію «Асоціація регіонального розвитку села Жовтневе» та місцевою владою.

Метою спільної комплексної ініціативи ФСЄ, ПАТ «Укрсоцбанк», який працює під торговою маркою UniCredit Bank, та UniCredit Foundation є соціальна інтеграція вразливих груп населення та розвиток громад України. Крім цього проекту партнери працюватимуть з вразливими категоріями молоді, зокрема, решта проектів спрямовані на популяризацію здорового способу життя серед учнів ПТУ Житомира і Бердичева, підвищення якості освіти для вразливої молоді в Умані, соціальну інтеграцію молоді з інвалідністю через професійне навчання і трудову терапію у Пирятині.

2012 рік

У співпраці з компанією “Джапан Тобакко Інтернешнл” відкрито 2 центри у Криму. Зокрема, районна рада ветеранів війни, праці та військової служби провела ремонтні роботи та відкрила центр у смт Роздольне. Бахчисарайська районна громадська організація ветеранів війни, праці та воєнної служби створила центр на базі територіального центр обслуговування одиноких людей похилого віку та інвалідів у своєму місті, а також у відділеннях у селі Віліно та Куйбишево.

2011 рік

У співпраці з компанією “Джапан Тобакко Інтернешнл” відкрито три центри на Черкащині, зокрема, у Золотоноші, с. Придніпровському Чорнобаївского району, а також у Сосновському районі м. Черкас.
Сюди можна прийти, щоб приємно провести час, а також отримати нові навички, займаючись у численних гуртках. У центрах також надаються нові безкоштовні послуги, починаючи від пральні чи перукарні і закінчуючи медичними та юридичними консультаціями.
Зокрема, відвідувачі нового центру, відкритого у с. Придніпровське , можуть скористатися послугами масажиста, перукаря та полагодити одяг. Це дуже зручно для літніх людей, адже раніше, щоб отримати такі послуги їм потрібно було їхати в найближче місто, що потребувало додаткових коштів та часу. Тепер це можна зробити зовсім безкоштовно, не виїжджаючи з рідного села.
Також ФСЄ та Джапан Тобакко Інтернешнл допомогли відремонтувати приміщення сільського будинку культури, де розташований центр. Раніше цей будинок був зовсім непридатним для проведення різноманітних заходів. Тепер до відремонтованого будинку культури, об лаштованого новим обладнанням і сучасними меблями, щоденно приходять мешканці Придніровського, щоб взяти участь у роботі створених для них різноманітних гуртків або просто поспілкуватись чи подивитись улюблені передачі та серіали. Більше про цей проект можна дізнатись тут.

2010 рік

У 2010 році ФСЄ в партнерстві з компанією Telenor Group в Україні спрямували близько 300 тисяч грн. на відкриття 3 нових центрів дозвілля для пенсіонерів у Полтавській та Сумській області, зокрема у Пирятині (Полтавської області), Липовій Долині та Недригайлові (Сумської облаcті). Кошти спрямовано на ремонт приміщень, придбання необхідного обладнання та меблів для облаштування центрів. Разом з співробітниками територіальних центрів громадські організації, місцеві партнери в рамках проекту, розробили цікаві та змістовні програми, забезпечивши комфортне дозвілля для відвідувачів. Зокрема, у центрах розпочали роботу різноманітні гуртки, прес-клуб, група здоров’я.

2009 рік

У співпраці з компанією Славутич, Carlsberg Group Фонд Східна Європа відкрив у Запоріжжі 2 центри дозвілля для одиноких літніх людей, які нині відвідують понад 400 пенсіонерів. Для них працюють 12 нових гуртків, впроваджено нові послуги, зокрема, консультації психолога, інструктора ЛФК, юриста.
В партнерстві з компанією Telenor Group в Україні відкрито три центри в Полтавській області, зокрема, у Полтаві, Диканьці та Кременчузі.

Місцеві партнери:

 • Запорізька обласна організація Товариства Червоного Хреста України
 • Запорізька міська організація ветеранів України
 • Фонд розвитку громади м. Кременчука
 • Рада Ленінської організації ветеранів м. Полтави
 • Диканський місцевий осередок Всеукраїнської організації інвалідів “Союз організацій інвалідів України”
 • Районне громадське об’єднання “Липоводолинський козацький полк”
 • Пирятинська районна організація ветеранів
 • Недригайлівська районна громадська організація інвалідів
 • Відділення Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні» в м. Черкаси
 • Золотоноський міський благодійний фонд милосердя та здоров‘я
 • Чорнобаївська районна організація ветеранів України (с. Придніпровське)
 • Бахчисарайська районна громадська організація ветеранів війни
 • Громадська організація «Асоціація регіонального розвитку села Жовтневе» (Полтавська область)

Проект здіюснюється в рамках програми Місцевий соціальний розвиток

memory usage: 57.16mb real memory: 8.25mb