Проект завершено!

Проект Фонду Східна Європа «Світ без обмежень: вільний доступ для людей з особливими потребами» реалізується в різних регіонах України з метою підтримки місцевих ініціатив, спрямованих на забезпечення вільного доступу до місць громадського користування та отримання різноманітних послуг людьми з особливими потребами задля їхньої загальної та різносторонньої інтеграції у суспільство та підвищення якості життя.

2012 рік

Спільними зусиллями громадської організації інвалідів “Креавита” та Фонду Східна Європа за фінансової підтримки ПрАТ «Філіп Морріс Україна» та сприяння Харківської обласної державної адміністрації було реалізовано проект «Покращення якості життя та медичного обслуговування людей з особливими потребами в Харківській області». Так, в рамках проекту у Харківській обласній клінічній лікарні та багатопрофільній лікарні №17 було створено всі умови для комфортного відвідування та перебування хворих з особливими потребами. Для доступу хворих у візках приймально-діагностичне відділення обласної клінічної лікарні облаштовано пандусом. В обох лікарнях також проведено роботи із обладнання спеціалізованих санвузлів. Крім цього, було закуплено реабілітаційне обладнання на суму понад 100 тисяч грн., зокрема слухові апарати, інвалідні візки та ходунки. Фонд Східна Європа вже протягом кількох років співпрацює с компанією “Філіп Морріс Україна”, реалізуючи соціально важливі проекти для жителів Харківської області.

2010-2011 роки

Фонд Східна Європа в партнерстві з компанією «Cлавутич», Carlsberg Group надали близько 200 000 грн. трьом організаціям в Вінницькій області, що працювали над покращенням якості послуг та умов для вільного доступу людей з інвалідністю та їх соціальної інтеграції. За рахунок отриманих коштів Вінницький благодійний фонд “Подільська громада” адаптував приміщення обласного драмтеатру (більш детально дивіться тут), що зробило його доступним для людей з особливими потребами. Вінницька громадська організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» покращила умови вільного пересування вулицями міста людей на візках та з проблемами зору, організувавши для них супровід та покращивши послуги транспортування (детальніше тут). Асоціація користувачів районної бібліотеки “Світ інформації” з міста Бар на Вінничині розширила спектр послуг закладу та створила „бібліотеку, що говорить”. Асоціація також навчала читачів з вадами зору користуванню спеціальним програмним забезпеченням та мережею Інтернет. Таким чином місцеві проекти допомогли підвищити рівень обслуговування та надання послуг людям з інвалідністю Вінниччини та сприяли їх соціальній інтеграції. Крім цього в рамках реалізації проекту було створено серію спеціальних інформаційних сюжетів “Уроки особливого етикету” (переглянути сюжети можна тут).

2009 рік

У 2009 році ФСЄ започаткував новий проект “Рівні можливості для людей з особливими потребами”, спрямований на підтримку місцевих ініціатив для забезпечення вільного доступу до об’єктів соціальної, культурної та побутової інфраструктури та отримання різноманітних послуг людьми з особливими потребами задля їхньої загальної та різносторонньої інтеграції у суспільство та підвищення якості життя. На проект, що реалізовувався в Івано-Франківській та Закарпатській областях, ФСЄ спрямував понад 353 тис. грн. У рамках проекту ряд туристичних об‘єктів Івано-Франківської області було облаштовано пандусами, кнопками виклику персоналу та спеціальними знаками для людей з особливими потребами, проведено публічні акції та конкурс соціальної реклами з метою продемонструвати суспільству, що люди з особливими потребами є повноправними членами суспільства. Було створено «бібліотеку, що розмовляє» для людей з вадами зору та комп’ютерний читальний зал, де проводититься навчання користуванням ПК та Інтернет. В Закарпатській області в найбільших містах встановлено звукові світлофори, що допомагають переходити вулицю людям з вадами зору.

Проект здіюснюється в рамках програми Місцевий соціальний розвиток

memory usage: 57.14mb real memory: 20.25mb