Проект завершено!

Проект “Кожен має право на працю” допомагає соціально незахищеній молоді з різних регіонів України краще інтегруватися в суспільство та стати конкурентними на ринку праці. Вихованці інтернатів та молодь з обмеженими можливостями проходять навчання за спеціально розробленою тренінговою програмою, яка допомагає покращити життєві навички, надає інформацію про існуючі можливості для продовження освіти чи гідного працевлаштування. ФСЄ долучив до проекту НДО, місцеву владу, бізнес та профільні установи, щоб спільними зусиллями вирішувати нагальні проблеми у цій сфері.

2016-2017

Проект «Центр професійного розвитку» (червень 2016 року – липень 2017 р.), що фінансується британською організацією “Всесвітня Єврейська Допомога” (WJR) має на меті підвищити рівень життя вразливих груп населення шляхом надання комплексної допомоги в перекваліфікації і працевлаштуванні. На сьогодні це: внутрішньо переміщені особи із зони АТО; люди з інвалідністю; вразливі члени єврейської громади; ветерани АТО. Всього в рамках проекту планується надати послуги для не менше, ніж 300 учасників.
Проект є частиною чотирирічної міжнародної програми Британської благодійної організації «Всесвітня Єврейська Допомога» (WJR) і Американського єврейського розподільчого комітету «Джойнт», метою якої є підтримка у працевлаштуванні вразливих груп населення, перш за все – членів єврейської громади, – які не мають роботи і знаходяться в важкій життєвій ситуації. Проект розпочав свою роботу в Запоріжжі та Кривому Розі, а пізніше розширив свою географію, охопивши Харків і Львів. У 2016 році реалізація проекту почалася в Києві, де партнерами проекту стали Благодійний фонд «Омріяна Країна» і Фонд Східна Європа.
Мета проекту – допомогти вразливим категоріям населення отримати кращі можливості для здобуття освіти та гідного працевлаштування, а також покращити якість соціальних послуг.
У 2016-2017 роках Фонд Східна Європа разом з партнерами працюватиме над покращенням можливостей працевлаштування для людей з інвалідністю, ветеранів АТО, вимушених переселенців.

Серед запланованих заходів:

 • Навчання для групи з 100 людей з питань працевлаштування, надання можливостей перекваліфікації у сферах ІТ, медіа, роботі у мережі Інтернет.
 • Впровадження інноваційних форм навчання та підбору роботи, включаючи проведення тренінгів у форматі Back to Work, індивідуальних консультацій та послуг рекрутера та психолога.
 • Створення моделі співпраці між роботодавцями, громадськими організаціями та державними інституціями, з метою створити ефективний механізм для навчання та подальшого працевлаштування людей з числа вразливих категорій населення.

У 2016 році:

У жовтні 2016 року у Києві відкрито Центр професійного розвитку, де внутрішньо переміщені особи із зони АТО; люди з інвалідністю; вразливі члени єврейської громади; ветерани АТО можуть отримати допомогу у перекваліфікації та працевлаштуванні.

Для цього були розроблені спеціальні програми та створено команду, яка складається з кваліфікованих рекрутерів, коучів, психологів, професійних кар’єрних консультантів. Що потрібно зробити, щоб отримати допомогу у перекваліфікації чи працевлаштуванні:

 • Потрібно подзвонити на номер (066) 500-10-22 та записатися на зустріч з консультантами. Центр працює з понеділка по пятницю з 10.00 до 18.00. Обов’язковою умовою для участі в заходах Центру є Ваша МОТИВАЦІЯ І БАЖАННЯ. Окрім того, необхідною умовою є
  можливість відвідувати очні тренінги та, за потреби, курси перекваліфікації у м. Києві.
  Послуги центру включають:
 • Індивідуальну співбесіду з кар’єрним консультантом.
 • Проходження ґрунтовного тренінгу «Ласкаво просимо на роботу!», де буде надано комплексну інформацію про процес успішного пошуку роботи, починаючи від визначення своїх сильних сторін, підготовки якісного резюме, техніки самопрезентації, визначення конкретних сфер і складання детального плану пошуку роботи.
 • Серію тематичних тренінгів та індивідуальних консультацій з коучами з метою розвитку саме тих якостей, яких не вистачає для успішного працевлаштування.
 • Курси перекваліфікації за широким спектром спеціальностей для найбільш вмотивованих учасників. Визначення майбутньої сфери діяльності буде проходити при допомозі кар’єрного консультанта.
 • Допомогу професійних рекрутерів у пошуку вакансій та працевлаштуванні.

Для людей з інвалідністю, які мають обмежену мобільність, будуть надані додаткові можливості з навчання. Зокрема, можна буде пройти модуль з лобіювання архітектурної безбар’єрності, де будуть розглядатися можливі механізми та засоби, що дозволять добитися встановлення пандусів у власному будинку, пониження тротуарів тощо. Окрім цього, буде організовано серію майстер-класів з пересування м. Києвом на інвалідному візку, а також з орієнтації на місцевості для учасників з вадами зору. Перед початком зайнять, кожен учасник з обмеженою мобільністю спільно з експертом розробить індивідуальний маршрут від власного дому до місця проведення навчання.

 

2014-2016

У 2014-2016 році у співпраці з Благодійним фондом розвитку комп‘ютерних та інформаційних технологій для інвалідів «АІК» за фінансової підтримки британської організації World Jewish Rekief ФСЄ впроваджував проект, що ставить за мету допомогти людям з інвалідністю у працевлаштуванні у сфері ІТ. ФСЄ та партнери налагоджували співпрацю між роботодавцями з ІТ-компаній, громадськими організаціями та державними інституціями, що опікуються проблемами людей з інвалідністю, з метою створити ефективний механізм для їх навчання та подальшого працевлаштування.

У 2015-2016 роках:

 • Розроблено та протестовано пілотний курс з найпоширеніших ІТ-спеціальностей, зокрема, комп’ютерна грамотність, HTML, CSS, Python, Java SE для дистанційного навчання людей з інвалідністю. Для розробки та тестування курсів дистанційного навчання залучені профільні навчальні заклади та спеціалісти.
 • Університет «Україна», на базі якого проходило тестування пілотних курсів, ввів до своєї програми курси, тепер люди з інвалідністю на постійній основі можуть проходити он-лайн навчання за іт-спеціальностями на базі університету.
 • За результатами національного конкурсу набрано пілотну групу з 140 студентів з числа людей з інвалідністю, які проходили дистанційне навчання.
 • Проведено мотиваційний тренінг з працевлаштування для 30 представників пілотної групи.
 • Організовано навчання у Львові, Харкові та Києві для HR- спеціалістів роботодавців стосовно особливостей працевлаштування людей з інвалідністю.
 • З 66 молодих людей з інвалідністю, які успішно закінчили навчання, вже понад 30 успішно працевлаштовано.
 • Проведено інформаційну кампанію, створено відеоролики, в основі яких реальні успішні історії людей з інвалідністю, які мотивують інших шукати роботу та ставати повноправними членами суспільства.
 • ФСЄ працює з ІТ-компаніями з метою організації стажування та подальшого працевлаштування випускників курсу.

2013

У рамках спільної комплексної соціальної ініціативи Фонду Східна Європа з ПАТ «Укрсоцбанк», який працює під торговою маркою UniCredit Bank, та UniCredit Foundation буде реалізовано соціальну інтеграцію молоді з інвалідністю через професійне навчання і трудову терапію у Пирятині. Метою спільної комплексної ініціативи є покращити соціальну інтеграцію і якість життя людей з інвалідністю через забезпечення їх професійними навичками і можливістю працювати. Проект буде реалізований в партнерстві з місцевою громадською організацією «Пирятинська районна рада ветеранів». Крім того, в рамках проектів реалізовуватиметься низка ініціатив на Черкащині та Житомирщині, направлених на професійну підготовку та зміцнення навиків безпечної життєдіяльності для молоді, яка перебуває у важких життєвих умовах, підтримку трудової інтеграції молоді з інвалідністю, популяризацію здорового способу життя серед студентів ПТУ, створення багатофункціональних семінарів для людей з обмеженими можливостями. Кожен з проектів буде втілений із залученням місцевих громадських організацій.

Про проекти:

1. Популяризація здорового способу життя серед учнів ПТУ Житомира і Бердичева
Мета проекту – сприяти соціальній інтеграції учнів ПТУ Житомира і Бердичева через популяризацію спорту і здорового способу життя.
Бенефіціари проекту – 400 учнів Житомирського ПТУ, 350 учнів Бердичевського ПТУ, їх викладачі.
Проект буде реалізований в партнерстві з місцевою громадською організацією «Житомирська регіональна асоціація соціальних робітників».

2. Підвищення якості освіти для вразливої молоді в Умані (Черкаська область)
Мета проекту – сприяти соціальній інтеграції вразливої молоді через покращення якості їх освіти та професійного навчання. Проект допоможе покращити життєві, комунікативні, професійні навички (в т.ч. вміння працювати з комп’ютером) молодих людей з інвалідністю і тих, що проживають у соціальному гуртожитку для бездомних і колишніх ув’язнених (пілотна група). Персонал реабілітаційного центру пройде додаткове навчання для підвищення якості існуючих послуг і запровадження нових.
Берефіціари проекту – 50 молодих людей з інвалідністю, що обслуговуються Уманським соціальним реабілітаційним центром, 10 молодих людей із соціального гуртожитку для бездомних і колишніх ув’язнених, 20 працівників і соціальних робітників вищезгаданого центру і соціального гуртожитку.
Проект буде реалізований в партнерстві з місцевою громадською організацією «Уманський міський благодійний фонд соціальної допомоги».

3. Соціальна інтеграція молоді з інвалідністю через професійне навчання і трудову терапію в Пирятині (Полтавська область).
Мета проекту – покращити соціальну інтеграцію і якість життя людей з інвалідністю через забезпечення їх професійними навичками і можливістю працювати.
Бенефіціари проекту – 100 людей з психічним вадами, що проживають в Пирятинському інтернаті, з них 30 молодих людей віком від 18 до 35 р. Окрім цього, в проекті братимуть участь персонал інтернату, члени родин клієнтів інтернату, 270 клієнтів подібних інтернатів в Пирятинському районі.
Проект буде реалізований в партнерстві з місцевою громадською організацією «Пирятинська районна рада ветеранів».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2012

Проект реалізований ФСЄ на Житомирщині у співпраці з місцевими партнерами, зокрема Житомирської асоціацією працівників соціальної сфери, за підтримки Всесвітнього дитячого фонду. У фокусі проекту була вразлива молодь, а саме: учні Центру професійно-технічної освіти Житомира, Бердичівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, професійно-технічного училища № 12 м. Бердичева з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки. Щодо механізму фінансування, то у цьому проекті використано схему, який ФСЄ зазвичай практикує, зокрема поєднання грантової підтримки та операційної роботи власне ФСЄ. Так, ФСЄ надав грант близько 329 тисяч гривень Асоціації фахівців соціальної сфери, взявши на себе реалізацію інших компонентів проекту.

За рік партнери проекту з Житомисрської області встигли зробити величезний обсяг роботи. Перед тим, як розпочати роботу з молоддю, ФСЄ організував навчання для тих, хто кожен день безпосередньо працює з молодими людьми та є їхніми наставниками у житті. Для 25 викладачів, соціальних працівників та педагогів був проведений модуль для тренерів, зокрема 7-денна програма з життєвих навичок, тренінги з фінансової грамотності та основ підприємництва, комп’ютерних технологій у викладанні англійської мови та інші. Тепер вони можуть використовувати нові знання у своїй роботі.

Молоді запропонували 7- денну програму з життєвих навичок, тиждень фінансової грамотності. Також для вихованців ПТУ та інтернатів організовували ярмарки вакансій, конкурси бізнес-планів навчальні візити до потенційних роботодавців, наприклад, на Бердичівську фабрику одягу, до деревообробного цеху, центру зайнятості, відділення банку, Житомирського гірничо-збагачувального комбінату, хлібзаводу. Учасниками програми стали 84 учня. Зокрема, серед учасників фінальної конференції були й учні 9-го класу Бердичівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, брати Анатолій та Олександр Шевчуки, які стали переможцями конкурсу бізнес-планів та тепер, завдяки отриманим новим знанням, мають великі підприємницькі амбіції. Один з братів мріє про пасіку, а інший хоче відкрити майстерню з ремонту побутової техніки.

Окрім цього в рамках проекту обладнано комп’ютерний клас в ПТУ №12 м. Бердичева, підключено до Інтернету Бердичівську спецшколи-інтернат та обладнано кімнату для самопідготовки у гуртожитку Центру професійно-технічної освіти м. Житомира, в якому мешкають зокрема і діти-сироти. Проект також допоміг налагодити співпрацю з державними установами, потенційними роботодавцями та неурядовими організаціями, що опікуються сиротами, потенційними роботодавцями.

2011

Мета проекту «Вдосконалення професійної освіти в Харківській області», що реалізовувався протягом 5 місяців 2011 року на базі Ізюмського професійного ліцею та Куп‘янського вищого професійного училища № 27 на Харківщині, – допомогти сиротам краще інтегруватися в суспільство, покращити доступ до працевлаштування, підвищити якість послуг, що надаються вразливій молоді.
За час реалізації проекту було проведено інтенсивний тренінг-курс для вчителів та соціальних працівників. З квітня по травень 2011 року ФСЄ провів серію тренінгів та семінарів приблизно для 50 сиріт з Куп’янська та Ізюму. Тренінги, які проводили вчителі, що вже пройшли навчання за цим курсом, включали теми, необхідні для кращої інтеграції вразливої молоді в суспільство та покращення можливостей їх працевлаштування. Також в рамках проекту професійно-технічні училища м. Куп’янськ та м. Ізюм отримали сучасне обладнання: комп’ютери, мультимедійне обладнання, програмне забезпечення та доступ до мережі Інтернет. Крім цього, в Ізюмському професійному ліцеї були створені умови для навчання молоді з інвалідністю, а також впроваджено нову спеціальність для навчання молодих людей з особливими потребами «Агент з постачання, оператор комп‘ютерного набору, конторський службовець (бухгалтерія).

2010-2011

Проект, що стартував восени 2010 року, впроваджувався ФСЄ на Житомирщині за підтримки World Childhood Foundation (Всесвітнього дитячого фонду) та Агентства США з міжнародного розвитку з метою покращити доступ соціальних сиріт до працевлаштування, підвищити якість послуг, що надаються вразливій молоді соціальними службами та налагодити партнерства влади громади та бізнесу для покращення можливостей працевлаштування цієї категорії молоді.
Проект включав ряд важливих компонентів, зокрема: підвищення ефективності роботи громадських організацій, які надають послуги вразливим групам молоді шляхом проведення навчання; покращення якості послуг, пов’язаних з працевлаштуванням соціальних сиріт, шляхом впровадження тренігової програми для соціальних працівників; створення механізму ефективного партнерства між місцевими громадськими організаціями, соціальними службами та роботодавцями з метою покращення доступу соціальних сиріт до працевлаштування, а також проведення інтенсивного навчання молоді з вразливих категорій у сфері покращення життєвих навичок та можливостей працевлаштування.
Цей річний проект вже допоміг більше як 250 сиротам з 16 ПТУ Житомирщини підвищити їх потенціал та конкурентність на ринку праці завдяки проведеному навчанню та наданню додаткових інформаційних та консультаційних послуг з профорієнтації та працевлаштування. ФСЄ також провів для сиріт інтенсивну навчальну програму з життєвих навичок.
Також ФСЄ розробив та поширив серед цільової аудиторії дві дуже цікаві публікації: практичний посібник для тренерів стосовно різних аспектів та програм проведення тренінгів для вразливої молоді з питань розвитку життєвих навичок і довідник «Вчимося самостійності» безпосередньо для молоді, де систематизовано багато корисної інформації з різних сфер життя, включаючи питання пошуку роботи, підготовки резюме, розвитку комунікаційних навичок. Довідник також містить контактну інформацію центрів зайнятості та освітніх установ; у додатках можна знайти шаблони необхідних документів.

2009-2010

Проект реалізовано на Львівщині й Луганщині з метою випробувати моделі працевлаштування молоді з інвалідністю у різних соціальних, культурних, економічних та географічних умовах. Партнерами проекту виступили громадські організації товариство «Зелений Хрест» (Львів) та Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу «Схід» (Луганськ), а також Державний центр зайнятості Міністерства праці й соціальної політики України, Державна соціальна служба для сім’ї, дітей і молоді Міністерства України у справах сім’ї, молоді і спорту та Національна асамблея інвалідів України. Фінансування проекту забезпечують Фонд стратегічних програм Уряду Великої Британії, Канадський Фонд підтримки місцевих ініціатив та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через Фонд Євразія.
У Львівській та Луганській областях проведено семінари для представників різних організацій та установ, що надають послуги вразливій молоді, щоби покращити якість надання послуг з профорієнтації та працевлаштування. ФСЄ також провів тренінги з працевлаштування та профорієнтації для близько 1000 молодих людей з особливими потребами, розробив та поширив 3 унікальні посібники для роботи з молоддю з інвалідністю. Результатом даної роботи стало працевлаштування 132 молодих людей з особливими потребами.
В рамках проекту Фонд Східна Європа створив ефективну модель партнерства органів влади, бізнесу та громадських організацій, яка покликана сприяти вирішенню проблем соціальної інтеграції та працевлаштування і професійної підготовки молоді з інвалідністю

2008 -2009

ФСЄ спрямував зусилля на допомогу вихованцям інтернатів м. Кривий Ріг, щоб вони змогли краще інтегруватися в суспільство та стати конкурентними на ринку праці. Понад 60 вихованців інтернатів пройшли навчання за спеціально розробленою тренінговою програмою з розвитку життєвих навичок. Після успішного завершення тренінгів 22 учасника програми вирішили продовжити навчання, а ще 8 влаштувались на роботу. ФСЄ також долучив до проекту організації, що надають послуги цій категорії дітей, НДО, місцеву владу та бізнес, щоб спільними зусиллями вирішувати нагальні проблеми у цій сфері.
Підбиваючи підсумки проекту, який завершився у 2009 році, організатори переконалися, що проект допоміг вихованцям інтернатів міста краще адаптуватися до дорослого життя: продовжити освіту чи знайти роботу до душі, а роботодавцям та державним утсановам – краще зрозуміти потреби підлітків та надати кваліфіковану допомогу.

Проект здіюснюється в рамках програми Місцевий соціальний розвиток

memory usage: 57.18mb real memory: 46.25mb