Меморандум визначає основні напрямки співпраці, які допоможуть підвищити доступність та якість відкритих даних в Україні у медичній сфері, а також оптимізувати та зробити реінженіринг бізнес процесів у рамках роботи системи eHealth.

Згідно з дослідженням ОБСЄ, охорона здоров’я є однією з найбільш корумпованих сфер життя українців. Водночас, 59% опитаних не до кінця розуміють суті медичної реформи. Саму тому підписання меморандуму про співпрацю має на меті створення інструментів та сервісів на основі відкритих даних, що дозволяють зробити медичну реформу зрозумілішою, а сервіси – більш прозорими та зручними для громадян.

“Відкриття даних, сприяння створенню на їх основі доступних сервісів, запровадження електронних послуг, налагодження взаємодії між електронними ресурсами державних органів – одні з основних завдань електронного урядування. Отже, задача Державного агентства з питань електронного урядування України – максимально сприяти розвитку цих напрямів у державних органах. І особливо це важливо для охорони здоров’я, адже користувачами зручних та доступних електронних сервісів у цій сфері може стати майже кожний громадянин. Тому ми раді вітати і підтримати ініціативу та наполегливість Національної служби здоров’я у напряму розвитку е-урядування”, – Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування України.

Меморандумом передбачені:
● публікація даних НСЗУ на порталі відкритих даних data.gov.ua;
● створення серії інтерактивних візуалізацій на основі відкритих даних НСЗУ, зокрема щодо взаємозв’язку між кількістю підписаних декларацій з лікарями та доходами лікарень;
● розробка нових електронних сервісів на основі даних НСЗУ, зокрема електронного кабінету пацієнта, щоб спростити для громадян способи отримання власної інформації (отримані рецепти, укладання та розірвання декларації з лікарем, історію щеплення, картку дитини тощо) та послуг, пов’язаних з системою електронного здоров’я eHealth.

Петро Матіяшек, Керівник проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах /TAPAS» зазначив: «Це ще один важливий крок сфери охорони здоров’я, в рамках структурних трансформацій процесів в Україні, що робить її більш прозорою та простою для кожного громадянина. Ми радо підтримуємо цю ініціативу та будемо продовжувати підтримувати процеси, які спрямовані на задоволення запиту суспільства на антикорупційні заходи в Україні».

“Медична реформа – одна з найбільш масштабних та фундаментальних у державі. Зміни у цій сфері відчує на собі кожен українець. Щиро віримо, що завдяки нашій спільній роботі еHealth стане справжнім проривом, новим Prozorro, яким ми будемо пишатися і досвід якого ширитиметься світом”, – зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

У кінці травня відбувся перший автоматичний обмін даними між Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та Державною службою України з питань лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба), завдяки національній системі електронної взаємодії «Трембіта», що дозволяє проведення більше одного мільйона перевірок даних щомісяця при реалізації програми “Доступні ліки”. «Трембіта», як основа електронного урядування, здатна забезпечити глобальний реінжиніринг процесів державного управління з метою їх оптимізації та прозорості.

Фонд Східна Європа

memory usage: 57.12mb real memory: 22.25mb