Читайте цей текст англійською.

Від 9 по 23 червня експерти тренінгової програми 2-го компоненту Школи організацій з розвитку підприємництва провели оцінювання потенціалу 30 партнерських регіональних організацій. 

До них належать як чинні громадські організації, так і ініціативні групи, які мають на меті підтримку/розвиток підприємництва та планують створити відповідні організації. Загальна кількість громадських активістів, які взяли участь в оцінюванні, – 103.

Оцінка дала змогу експертам зробити висновки про те, які сфери найбільш необхідно розвивати громадським організаціям. Це лягло в основу дорожніх карт, розроблених за результатами оцінювання для кожної організації. Водночас і самі організації зрозуміли свої сильні та слабкі сторони та дістали фахові рекомендації від експертів Школи. 

Загалом було означено три сфери, які викликають найбільший інтерес. Так, переважна більшість партнерських організацій визначила необхідність розвитку управлінських компетенцій як свій пріоритет. Загальне управління кадрами та ефективністю персоналу в громадських організаціях мають свої особливості – організації працюють із проєктним фінансуванням або на волонтерських засадах, існує обмеження в оцінюванні ефективності через фінансову компенсацію. 

У списку зацікавлень упевнено лідирує фандрейзинг. Організації прагнуть опанувати інструменти побудови системної роботи щодо залучення фінансування, донорських коштів, а також дізнатися більше про формування членських внесків та інші форми залучення ресурсів.

Внутрішню комунікацію практично всі партнери оцінили на найвищий бал. Організації легко комунікують усередині команд, не відчувають труднощів при обговоренні помилок та складних моментів.

Наприкінці тренінгової програми експерти проведуть повторне оцінювання, щоб відстежити динаміку і надати кожній організації індивідуальні рекомендації.

Тренінгова програма Школи організацій з розвитку підприємництва: 2-й компонент «На варті інтересів бізнесу» стартує 29 липня. Головна мета програми – дати учасникам можливість розвинути власну місцеву організацію, розробити ідею, отримати грант і за підтримки персонального консультанта (ментора) реалізувати свій проєкт.

Школа організацій з розвитку підприємництва: 2-й компонент «На варті інтересів бізнесу» – реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Школа складається з двох компонентів. Фокус першого компоненту, що реалізується CIVITTA, – залучення малих та середніх підприємств до місцевого економічного врядування, налагодження діалогу та об’єднання зусиль влади та підприємців для місцевого економічного розвитку. Другий компонент, який реалізує Фонд Східна Європа, спрямований на моніторинг діяльності місцевої влади та збільшення прозорості у взаємодії локального бізнесу з владою.

Фонд Східна Європа

memory usage: 57.08mb real memory: 54.25mb