Програма місцевого системного розвитку, що виконується в межах Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» та партнер конкурсу, Національна спілка журналістів, оголошують переможців конкурсу для ЗМІ на найкращий матеріал, який висвітлює питання важливості обліку та ефективного використання земельних ресурсів ОТГ для покращення можливостей власного економічного розвитку.

Конкурс проводився з метою привернути увагу медіа до важливості висвітлення проблеми належного обліку земельних ресурсів та інформування про шляхи вирішення цієї проблеми. Також серед завдань конкурсу – висвітлити у ЗМІ питання важливості обліку та ефективного використання земельних ресурсів громад для покращення можливостей власного економічного розвитку на прикладі ОТГ, де така робота проводиться або вже проведена.

Переможці національного конкурсу:
1 місце – Марія Шевчук, матеріал «Громадам – землю, людям – гроші».
2 місце – Анна Довгошей, матеріал «Господарі на своїй землі. Перемога і зрада децентралізації на Полтавщині»
3 місце – Людмила Лесик, матеріал «Нові можливості для ОТГ у земельній сфері»

Згідно з умовами конкурсу переможець (перше місце) отримує сертифікат на проходження онлайн-курсу з копірайтингу, контент-маркетингу, SMM и PR контенту, а також мобільний інтернет-модем; журналіст, який посів друге місце – планшет, а третє – універсальний пауербанк для підзарядки ноутбуків і смартфонів.

Питання ефективного управління земельними ресурсами є дуже актуальними для ОТГ України. Наразі існує ціла низка питань, які виникають в процесі діяльності ОТГ, і потребують знань та відповідних навичок для того, щоб громада могла розвиватися за рахунок використання власних ресурсів, у тому числі – земельних. Серед найбільш гострих питань – є, зокрема, невизначеність меж території ОТГ та неможливість громад розпоряджатися землями за межами населених пунктів, недоотримання надходжень до місцевого бюджету від плати за землю та інші.

Саме у відповідь на ці потреби восени 2018 року Програма місцевого системного розвитку розпочала роботу з 79 ОТГ з 6 областей України. За цим посиланням https://bit.ly/2xYBS90 можна ознайомитися з інформацією про Програму та переліком громад, з якими вона працює.

Інноваційна програма розвитку спроможності об’єднаних територіальних громад в управлінні земельними ресурсами та залученні інвестицій – «Програма місцевого системного розвитку» має на меті допомогти ОТГ у таких сферах:
• Ефективне управління земельними та іншими ресурсами в межах ОТГ на основі GIS технологій.
• Розвиток спроможності ОТГ формувати проекти розвитку для залучення інвестицій.
• Врахування інтересів органів влади, місцевого самоврядування, бізнесу та недержавного сектору на основі співробітництва та партнерства.

Одним із завдань Програми було проведення конкурсу для національних та регіональних ЗМІ з метою активувати висвітлення цієї теми у ЗМІ та проведення відповідної просвітницької та роз’яснювальної роботи.

Довідково:

Програма місцевого системного розвитку розпочалась у вересні 2018 року і має на меті розвиток спроможності об’єднаних територіальних громад в управлінні земельними ресурсами та залученні інвестицій. Програма виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з ТОВ «Бломінфо-Юкрейн», громадською організацією «Деспро» та Київським економічним інститутом в рамках проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Цілі програми:
• Ефективне управління земельними та іншими ресурсами в межах ОТГ на основі GIS технологій
• Розвиток спроможності ОТГ формувати проекти розвитку для залучення інвестицій
• Врахування інтересів органів влади, місцевого самоврядування, бізнесу та недержавного сектору на основі співробітництва та партнерства

З КИМ ПРАЦЮЄ Програма:
79 об’єднаних територіальних громад Луганської, Донецької, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей, відбір яких здійснювався на конкурсних засадах впродовж осені 2018 року.

Фонд Східна Європа

memory usage: 57.11mb real memory: 10.25mb