Читайте цей текст англійською.

Навчальна програма курсу за вибором «Соціальне шкільне підприємництво» для учнів 8–11 класів була схвалена для використання в загальноосвітніх навчальних закладах. Відповідне рішення ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» датоване 25 травня 2020 року.

Курс за вибором «Соціальне шкільне підприємництво» розрахований на 35 (1 год на тиждень) чи 70 (2 год на тиждень) навчальних годин та опановується учнями впродовж одного навчального року. Підійде школярам від 8-го до 11-го класу, в тому числі – сформованим міжкласним групам.

Програма надає практичні інструменти для створення соціального шкільного підприємства в українських реаліях. Учні опрацьовують усі важливі питання підприємницької діяльності та її соціальної складової: передумови створення, бізнес-планування, етапи реалізації тощо. Програма містить і практичні завдання.

Навчальний курс є підготовчим до впровадження соціального шкільного підприємництва. Він може бути запровадженим у школі як у межах освітніх програм, так і як додатковий курс із організації позакласної та позаурочної освітньої діяльності. Розробники говорять, що найбільш оптимальним варіантом є опанування курсу в межах шкільної освітньої програми з опрацюванням практичних завдань під час позаурочної діяльності із залученням наставників, кураторів, консультантів.

Навчальний курс розроблений командою високопрофесійних та досвідчених експертів у галузі освіти та соціального шкільного підприємництва:

Сергій Дятленко — національний радник з питань освіти програми «U-LEAD з Європою», експерт з питань шкільної освіти та децентралізації в освіті.

Віктор Конопкін — координатор проєктів громадської організації «School of ME», засновник школи усвідомленої фотографії «Artmosphere», тренер та наставник з соціального та шкільного підприємництва.

Артем Корнецький, к. е. н., доцент — співзасновник та керівник громадської організації «School of ME», доцент Українського католицького університету, експерт і тренер тренерів з соціального підприємництва, автор публікацій, освітніх програм, матеріалів з соціального та шкільного підприємництва.

Олена Кучерук — співзасновниця громадської організаціїї «Молодіжний рух «Шифт», засновниця школи підприємництва для підлітків «IdeaShift», тренерка з неформальної освіти, молодіжного підприємництва та соціального шкільного підприємництва.

Іван Савицький — співвласник та виконавчий директор львівської майстерні «Зробив Тато», співзасновник громадської організації «Освіта для успіху», експерт з неформальної освіти, незалежний консультант з реформ трудового навчання та шкільного підприємництва.

Це стало можливим завдяки реалізації програми «Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва у Iвано-Франківській, Житомирській та Донецькій областях», що впроваджується Фондом Східна Європа спільно з німецькою неурядовою організацією ChildFund Deutschland e.V. за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Фонд Східна Європа

memory usage: 57.08mb real memory: 48.25mb