“Премію “Кришталь року” вперше вручили у Києві 29 січня 2019 року. Фонд Східна Європа щиро радий, що займався розробкою методики, за якою оцінювали номінантів.

Переможцями рейтингу стали Баштанська ОТГ і місто Дрогобич. Володарями інших номінацій стали Шумська об’єднана територіальна громада (“Найкращий бюджет для громадян”), Луцьк (“Найпрозоріші комунальні підприємства”), Вінниця (“Найпрозоріше оприлюднення бюджетних даних в машиночитному форматі”), Чернівці (“За відкритість бюджетної інформації у місті”), Львів (“Найбільш відкриті видатки”), Скалатська об’єднана громада (“Найбільш інноваційні практики бюджетної прозорості в об’єднаній територіальній громаді”), Суми (“Найкраще залучення громадян до бюджетного процесу в місті”), пише УКМЦ.

Переможців для цієї першої в країні нагороди за бюджетну прозорість обирали за допомогою оцінювання за міжнародно визнаною методологією, розробленою і визнаною консорціумом ФСЄ і партнерів, які працюють над підвищенням якості урядування і фінансового управління. Робота всіх номінантів оцінювались за 34 критеріями. Загалом до рейтингу долучились 50 ОТГ і 37 міст.

Відеозапис церемонії

“Відкриті дані – це нова кров економіки”, – заявив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.

“Ми розуміємо, що машиночитабельний формат – це майбутнє використання даних. Україна доволі активно і динамічно рухається в цьому процесі. В 2017 році Україна посіла 36-е місце в світі за рейтингом відкритих даних. І це дуже високий результат. І цей результат внесли також і зробили можливим міста, які ми сьогодні представляємо. Отже, ми говоримо про тих лідерів, які будуть створювати високотехнологічну економіку даних вже завтра”, – зазначив він.

Премія «Кришталь року» та оцінка бюджетної прозорості 2018 року – це партнерська робота Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через консорціум виконавців програми USAID DOBRE, Представництва Європейського Союзу, Уряду Канади, Фонду Східна Європа, Міжнародного фонду «Відродження», громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!», а також інших міжнародних організацій і їхніх партнерів. Індекс прозорості місцевих бюджетів та методологія його оцінки розроблено Фондом Східна Європа спільно з Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» у співпраці з Асоціацією міст України за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Фонд Східна Європа

memory usage: 55.62mb real memory: 54.25mb