Читати цей текст англійською

Запрошуємо авторів та авторські колективи до участі у конкурсі на підготовку методичного посібника зі створення соціальних шкільних підприємств при державних школах та позашкільних закладах освіти.

Посібник буде створено в рамках проекту «Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва в Iвано-Франківській, Житомирській та Донецькій областях», який Фонд Східна Європа впроваджує у співпраці з ChildFund Deutschland e.V. за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Проект спрямований на підвищення конкурентоспроможності української молоді на ринку праці шляхом розвитку навичок соціального підприємництва учнів та інтеграції соціальної моделі шкільного підприємства в місцеву систему освіти.

Очікується, що посібник міститиме вичерпний матеріал щодо соціального шкільного підприємництва та покрокову інструкцію зі створення шкільних фірм при школах та позашкільних закладах освіти.

Ключові теми, які мають бути висвітлені у посібнику:

 1. Визначення та опис соціального шкільного підприємництва з прикладами.
 2. Детальні рекомендації зі створення та функціонування соціальних шкільних підприємств з прикладами.
 3. Можливі варіанти юридичного оформлення соціальних шкільних підприємств.

Цільова аудиторія посібника – освітяни, батьки, представники неурядових організацій та органів влади, всі небайдужі до розвитку соціального шкільного підприємництва в Україні.

Посібник має бути написаний простою і зрозумілою мовою, містити реальні приклади з роботи шкільних підприємств. Подані матеріали мають бути цікавими для читання і легкими для засвоєння.

На допомогу у роботі над підручником, відбраним авторам буде надано звіт за результатами чотирьох фокус-груп, які проводилися з фахівцями у сфері освіти, щодо поточного стану та перспектив розвитку соціального шкільного підприємництва в Україні. Крім того, автори зможуть скористатися консультативною підтримкою з боку німецьких фахівців зі шкільного підприємництва.

Посібник буде переданий до Міністерства освіти і науки України для отримання рекомендацій щодо його використання в школах України та відповідного затвердження щодо використання в освітніх програмах.

Обсяг навчального посібника – 150 сторінок з ілюстраціями.

Термін роботи над посібником – листопад 2019-березень 2020 року.

Організатори залишають за собою право за результатом розгляду усіх поданих заявок (1) відібрати одного автора для написання всього посібника, або (2) запропонувати різним авторам написати окремі теми посібника. У другому випадку роботу авторів буде координувати автор-упорядник.

Основні вимоги до авторів:

 • знання в галузі соціального шкільного підприємництва;
 • практичний досвід роботи в тематиці шкільного та/або молодіжного підприємництва;
 • попередній досвід підготовки навчальних посібників та програм зі схожих тематик;
 • володіння новітніми підходами до презентації та викладення матеріалу;
 • для укладача посібника також досвід з укладання та редагування навчально-методичних матеріалів.

Для участі в конкурсі необхідно подати такі матеріали:

 • Резюме кандидата із зазначенням контактного телефону та електронної пошти. Авторським колективам слід подати резюме всіх авторів, вказавши у супровідному листі укладача посібника;
 • Пропозиції до змісту навчального посібника та наповнення вищезгаданих тем;
 • 5 сторінки опису визначення та ключових характеристик соціального шкільного підприємництва;
 • Вартість розробки 1 сторінки посібника (1800 знаків);
 • Вартість роботи укладача посібника (виключно для укладача посібника);
 • Посилання або приклади підготовлених навчальних посібників/програм;
 • Приклади навчально-методичних матеріалів, які були укладені кандидатом (виключно для укладача посібника);

Заявки приймаються у сканованому вигляді з підписами кандидатів. Підписи можуть стояти на супровідному листі або на резюме кандидата. Заявки просимо надсилати до 15 листопада 2019 року на адресу oshavarova@eef.org.ua з темою листа «Конкурс на розробку посібника».

Фонд Східна Європа

memory usage: 55.72mb real memory: 38.25mb