Фонд Східна Європа в рамках програми USAID «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах» оголошує конкурс на проведення робіт з гармонізації базових словників інтероперабельності (EU Core Vocabularies)

Базові словники інтероперабельності є спрощеними, повторно використовуваними та розширюваними моделями даних, які фіксують основні характеристики суб’єкта у контекстно-нейтральній формі. Для досягнення високого рівня сумісності інформаційних систем державних органів, таки словники та стандарти повинні використовуватись в Україні в наступних контекстах:

  • Розробка нових систем: основні словники можуть бути використані як стандарт за замовчуванням для розробки концептуальних та логічних моделей даних у новостворених інформаційних системах.
  • Обмін інформацією між системами: основні словники можуть стати основою конкретної контекстної моделі даних, що використовується для обміну даними між існуючими інформаційними системами.
  • Інтеграція даних: Базові словники можуть бути використані для інтеграції даних, що походять від різних джерел даних.
  • Відкрите оприлюднення даних: основні словники можуть бути використані в якості основи єдиного формату експорту даних в базових реєстрах, таких як кадастри, бізнес-реєстри та портали публічних послуг.

Основні завдання:

Зміст завдання Очікуваний результат
1 Переклад українською мовою “e-Government Core Vocabularies handbook” Перекладений текст українською мовою
2 Внесення проекту ДСТУ “e-Government Core Vocabularies handbook” до національного плану стандартизації на 2017 рік Внесення пропозиції розробки ДСТУ у Національний план стандартизації
3 Оформлення “e-Government Core Vocabularies handbook” згідно вимог ДСТУ 1.5 та ДСТУ 1.7 для прийняття як національного стандарту Оформлений документ згідно вимог ДСТУ 1.5 та ДСТУ 1.7
4 Публікація проекту ДСТУ “e-Government Core Vocabularies handbook” для громадського ознайомлення Публікація повідомлення на сайті Національного органу стандартизації

 

Посилання на необхідні матеріали: https://ec.europa.eu/isa2/solutions/core-vocabularies_en

Вимоги до кваліфікації експерта:

  • вища технічна освіта;
  • досвід роботи за відповідним напрямком на менш 3 років;
  • глибокі знання процесів написання державних стандартів та складання технічної документації;
  • досвід у проведенні гармонізації в Україні міжнародних стандартів або стандартів ЄС буде перевагою;
  • знання англійської на рівні upper intermediate обов’язково.

 

 

Тривалість роботи експерта: 11.07.2017 – 11.09.2017

 

Для участі у конкурсі необхідно надати мотиваційний лист з описом реалізованих аналогічних ініціатив та резюме. В мотиваційному листі необхідно зазначити бажаний гонорар за місяць роботи.

 

Заявки прохання надсилати до 09 липня 2017 року на адресу: pradchenko@eef.org.ua з відміткою «Базові словники».

Контактна інформація:

Павло Радченко, операційний менеджер проекту Фонду Східна Європа

тел./факс: +(380 44) 206 0448, pradchenko@eef.org.ua

Інформація про переможця тендеру буде оголошена не пізніше 10 липня 2017 року.