Фонд Східна Європа в межах реалізації проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS оголошує конкурс на відбір підрядника для виробництва двох відеороликів.

Загальною метою робіт є: 

Виготовлення двох відеороликів, покликаних поінформувати цільову аудиторію про наявність електронних послуг:

  • «Подання декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки» (або просто – декларація з пожежної безпеки);
  • «Видача ліцензії на ведення господарської діяльності з надання послуг та виконання робіт протипожежного призначення» (або просто – ліцензія з протипожежної діяльності).

А також – про ключові переваги цих електронних сервісів: швидкість, надійність, прозорість, безпечність тощо.

Ролики можуть бути як знімального, так і графічного форматів – залежно від того, що, на думку виконавця, у найбільш ефективний спосіб може донести ключовий меседж відеопродуктів та більш влучно розкрити творчий задум.

Хронометраж роликів – по 30 секунд, якість – ефірна. Їх розповсюджуватимуть на національному та регіональному телебаченні, а також – в інтернеті.

Відеоролики мають відповідати ключовим вимогам законодавства про соціальну рекламу.

 

Контракт передбачатиме виконання таких завдань:

  • Учасник має забезпечити розробку сценаріїв, музичний супровід, пост-продакшн для виробництва двох 30-ти секундних відеороликів у межах ключового посилу кампанії (затверджується із замовником). У разі знімальних роликів – також розробку графічних рішень (титри, пекшоти тощо), підбір акторів, пошук локацій.
  • Учасник має забезпечити адаптацію відеопродуктів для їх розповсюдження через різні канали комунікації.
  • Учасник має забезпечити аудіодоріжки відеороликів для трансляції їх як аудіореклами.

 

Детальніше про електронну послугу «Декларація відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки»:

Ця послуга є державною, від лютого 2018 року її можна оформити онлайн з дому чи офісу без особистого відвідування локальних Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у Києві чи надсилання документів до Служби поштою.

Декларація з пожежної безпеки є дозвільним документом, що дає право на початок роботи новоствореному бізнесу або на використання нових об’єктів нерухомості.

Щороку подається 5 000–7 000 таких декларацій. Без них ведення бізнесу є незаконним.

Цільова аудиторія – підприємці, які використовують приміщення для ведення бізнесу, державні установи (школи, дитсадки, адміністративні будівлі тощо).

Більше інформації про нову послугу міститься у Додатку №1 до цього документу.

 

Детальніше про електронну послугу «Видача ліцензії на ведення господарської діяльності з надання послуг та виконання робіт протипожежного призначення»:

Ця послуга є державною, віднедавна її можна отримати онлайн просто з дому чи офісу, без особистого відвідування ДСНС у Києві або пересилання документів поштою. Територіальні підрозділи Служби такої ліцензії не оформлюють.

Цільовою аудиторією послуги є власники та спеціалісти охоронних, будівельних, спеціалізованих компаній, які проваджують діяльність із пожежної безпеки в обласних центрах, містах обласного значення і містах із кількістю жителів понад 50 тисяч.

В цілому в Україні – 2 600 суб’єктів, у кого є відповідна ліцензія від ДСНС. 2018 року було здійснено понад 150 звернень до ДСНС щодо операцій із ліцензією: видача, переоформлення, анулювання тощо.

Більше інформації про нову е-послугу міститься у Додатку №2 до цього документу.

 

Критерії оцінки.

Переможця конкурсу буде визначено за результатом розгляду цінової пропозиції, креативної концепції, а також – оцінки якості схожих відеоробіт у портфоліо заявника.

Цінова позиція, яку заявник подає на конкурс, має включати в себе всі необхідні складові робіт: монтаж, придбання прав на музичний супровід, у разі знімальних роликів – підбір акторів, оренду локацій, технічне обладнання тощо.

 

У зв‘язку з тим, що фінансування цієї послуги здійснюється за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги в рамках Угоди між Урядом України та Урядом США про гуманітарне та техніко-економічне співробітництво, Фонд Східна Європа звільняється від сплати ПДВ. Рекомендується отримати додаткову інформацію щодо реалізації такого права до моменту підписання контракту.

 

Заявки у вигляді комерційних пропозицій на фірмовому бланку з підписом необхідно надіслати на електронну адресу pradchenko@eef.org.ua до 6 липня 2018 року.

Заявки мають містити інформацію про форму реєстрації компанії/ФОП, що подається, посилання на портфоліо та детальний бюджет (за статтями витрат).

У бюджеті прохання зазначити прорахунки виготовлення кожного ролика у двох варіантах: для телебачення та для інтернету.

Учасники конкурсу будуть повідомлені електронною поштою про його результати до 13 липня 2018 року.


 

ДОДАТОК №1

Що змінилось із впровадженням електронного подання декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки?

До впровадження електронної послуги декларацію реєстрували через ЦНАП, особисто у Головному управлінні ДСНС у Києві, або надсилали поштою до ДСНС. До того ж, бізнес, який використовує багато приміщень і має безліч представництв по країні: банки, торгові центри тощо – подавав окрему декларацію на кожен об’єкт.

Все це додавало підприємцям роботи на кілька днів, а складність процедури створювало чимало корупційних ризиків. Як наслідок, окремі бізнесмени нехтували вимогами законодавства та правилами пожежної безпеки. Про це свідчать цифри: 2017 року було зареєстровано близько 75 тисяч ФОП та 20 тисяч юросіб. Звісно, не всі серед них мають приміщення, але в середньому щороку ДСНС реєстрували лише 5–7 тисяч декларацій. Решта бізнесу після приходу інспектора «вирішували» з ним питання на місці.

Після впровадження електронної послуги подати декларацію можна у режимі 24/7 на порталі електронних послуг ДСНС або оновленому Урядовому порталі в розділі «Електронні послуги». Авторизація на сайті відбувається за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП), тому його наявність обов’язкова як для входу на портал, так і для підписання документів. Відтепер система не обмежує кількості об’єктів, що можуть бути задекларовані. Послуга безоплатна.

Після подання декларації на сайті співробітник ДСНС отримує сповіщення про нову декларацію (яка дістає вхідний номер), проводить перевірку коректності введених даних та у разі відсутності зауважень реєструє її в реєстрі декларацій. Одразу після реєстрації інформація про декларацію публікується у реєстрі на сторінці електронних послуг ДСНС.

Така прозорість у стосунках між бізнесом та ДСНС надає можливість кожному з нас відслідкувати, як підприємці ставляться до питань пожежної безпеки. На сайті порталу електронних послуг ДСНС ви можете за кодом ЄДРПОУ, назвою підприємства та ІПН ФОП перевірити будь-яку установу (садок, який відвідує ваш малюк, чи готель, де ви плануєте поселитися) на наявність протипожежної декларації. Якщо підприємець зазначив номер пожежної декларації – ви теж можете це перевірити.

 

 

ДОДАТОК №2

Що змінилось із впровадженням електронної послуги «Видача ліцензії на ведення господарської діяльності з надання послуг та виконання робіт протипожежного призначення»?

Раніше для оформлення ліцензії з протипожежної діяльності заявник особисто відвідував офіс ДСНС у Києві або надсилав документи поштою, адже територіальні підрозділи Служби такої послуги не надають. Необхідність робочих відряджень, цілий пакет документів і складна форма заяви створювали чимало незручностей для представників бізнесу. Більш того: у разі допущення помилок при заповненні заяви весь пакет документів (а це – 6–10 паперів) слід було подавати знов. Процес оформлення ліцензії тривав десять і більше днів.

Завдяки електронній послузі запроваджується принципово новий рівень обслуговування. Підприємець може дистанційно подати заяву за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП). Вона автоматично реєструється у системі та подається на розгляд співробітникові ДСНС. Після ухвалення рішення про видачу ліцензії відповідний наказ публікується на сайті Служби та автоматично заноситься до електронного реєстру ліцензіатів.

Більше того, електронний формат послуги мінімізує вірогідність допущення помилок, адже містить інтерактивні підказки. А на кожному етапі розгляду заяви підприємець отримує сповіщення на свою електронну пошту. Рішення заявник теж отримає дистанційно. Терміну розгляду заяви не змінювали – до десяти робочих днів.

Окрім отримання ліцензії з протипожежної діяльності, підприємці також зможуть розширити, звузити або анулювати наявні ліцензії, а ще – повідомити про зміни даних у документах, на підставі яких було отримано ліцензію.

На порталі електронних послуг ДСНС також запрацював відкритий електронний реєстр ліцензіатів. Він дозволяє за допомогою коду ЄДРПОУ чи ІПН знайти відомості про суб’єкта, який має ліцензію з протипожежної діяльності, та перевірити перелік робіт, на який її видано. Наразі реєстр містить інформацію про всіх 2 600 суб’єктів, у кого є відповідна ліцензія від ДСНС. Сервіс стане у нагоді тим підприємцям, хто має намір замовити відповідні послуги у себе на об’єкті та хоче перевірити, чи є в потенційного виконавця законні підстави для проведення таких робіт.

Запровадження реєстру – важливий крок для забезпечення протипожежного контролю над об’єктами з високим ступенем ризику. Адже при поданні протипожежної декларації заявник має зазначати дані про компанію, яка проводила відповідні роботи. Запровадження відкритого реєстру ліцензіатів знижує вірогідність занесення до декларації неправдивих даних. Окрім цього, такий реєстр дозволить ДСНС збирати актуальну статистику щодо діяльності ліцензіатів та виявляти недоброчесних гравців на ринку.

Електронна послуга доступна на порталі електронних послуг ДСНС, а також – на оновленому Урядовому порталі у розділі «Електронні послуги».