28 березня в рамках прес-туру ФСЄ разом із ЗМІ, командою підтримки програми ЄС CoM-DeP, мером Самбора проінспектували, що вже зроблено (бо роботи ще тривають) в рамках проекту модернізації вуличного освітлення міста. Отже, вже замінено більше 600 з понад 750 запланованих ліхтарів на LED-світильники та триває заміна понад 25 км електричної мережі на лінію із самоутримним ізольованим проводом. Для порівняння – довжина мережі міста Самбір: 92.5 км., загальна кількість освітлювальних приладів: 1550 шт (тобто, ми міняємо половину). Замінено 2 з 10 щитів живлення вуличного освітлення на шафи управління вуличним освітленням. Короткострокові плани: впровадження системи моніторингу та управління технологічними об’єктами міського освітлення та виконання декоративного підсвічування 7 об′єктів архітектури міста. А там є що підсвічувати, бо Самбір – вражаюче гарне місто.
Ціна питання: майже 5 млн грн: це – обладнання + технічний нагляд. Роботи по монтажу фінансуються міською радою, кошти на закупівлю обладнання надано Європейським Союзом в рамках CoM-DeP. За нинішнього тарифу на електроенергію для вуличного освітлення розрахункова економія складатиме до 1 млн. грн на рік. Ці кошти можуть направлятися для подальшої заміни світильників та нарощування економії енергії.
Роботи по модернізації вуличного освітлення Самбора – частина проекту «Муніципальні партнерства для покращення енергоефективності у Самборі та Жовкві». Мета проекту – підвищити енергоефективність в м. Самбір та м. Жовква завдяки модернізації муніципальної інфраструктури. Проект фінансується Європейським Союзом. Спільний проект Фонду Східна Європа, міських рад Жовкви та Самбора – переможець конкурсу Програми ЄС «Демонстраційні проекти Угоди мерів» (COM-DEP), реалізується за підтримки Львівської обласної ради та обласної державної адміністрації. Конкурс мав на меті підтримати міста в регіоні Східного Партнерства щодо практичного впровадження Планів дій зі сталого енергетичного розвитку, які були напрацьовані цими містами на початкових етапах реалізації добровільних зобов’язань, передбачених Угодою Мерів.
Жовква та Самбір зможуть модернізувати муніципальну інфраструктуру та отримати комплексну експертно-інформаційну підтримку, щоб суттєво покращити енергоефективність своїх міст і зменшити енергозалежність.