Що можна зробити з майже 200 LED-лампочками? У Самборі вони стали призами, за які змагалися учні шкіл та вихованці дитсадків у рамках конкурсу з енергозбереження! Лампочки у якості призів ми обрали невипадково, адже у місті триває проект з модернізації вуличного освітлення!


Днями ми підбили підсумки конкурсу з енергозбереження, що проходив серед шкіл та садків Самбора у рамках проекту «Муніципальні партнерства для покращення енергоефективності у Самборі та Жовкві», що фінансується ЄС в рамках Програми CoM-Dep. Протягом місяця дошкільнята малювали, а школярі власноруч робили відеоролики, щоб виграти у міському конкурсі на найцікавіший малюнок та найкрутіше відео. Отже, змагалися 5 садків: ДНЗ №8, ДНЗ №14, ДНЗ №13, ДНЗ №2, ДНЗ №6 та чотири школи, зокрема Самбірська гімназія, СШ№8, СШ№1 та гурток «Євроклуб», який діє при СШ№8.
І ось нарешті учасників конкурсу було запрошено у зал засідань виконавчого комітету міськради, де діти, які брали участь у конкурсі, самі представляли свої роботи.
Призи у вигляді LED-лампочок вручала заступник міського голови Ірина Курлятович. Отже, переможцями стали СШ№8, Самбірська гімназія, СШ№1 та ДНЗ№13, ДНЗ№8. Тепер ці лампочки будуть світити у школах і дитсадках, формуючи у молодого покоління відповідальність за збереження енергії.


Відеоролики поширювались в соціальних мережах, малюнки були показані на виставці в Центрі позашкільної освіти.
Довідково: Роботи по модернізації вуличного освітлення Самбора – частина проекту «Муніципальні партнерства для покращення енергоефективності у Самборі та Жовкві». Мета проекту – підвищити енергоефективність в м. Самбір та м. Жовква завдяки модернізації муніципальної інфраструктури. Проект фінансується Європейським Союзом. Спільний проект Фонду Східна Європа, міських рад Жовкви та Самбора – переможець конкурсу Програми ЄС «Демонстраційні проекти Угоди мерів» (COM-DEP), реалізується за підтримки Львівської обласної ради та обласної державної адміністрації. Конкурс мав на меті підтримати міста в регіоні Східного Партнерства щодо практичного впровадження Планів дій зі сталого енергетичного розвитку, які були напрацьовані цими містами на початкових етапах реалізації добровільних зобов’язань, передбачених Угодою Мерів.
Жовква та Самбір зможуть модернізувати муніципальну інфраструктуру та отримати комплексну експертно-інформаційну підтримку, щоб суттєво покращити енергоефективність своїх міст і зменшити енергозалежність.