2 жовтня в школі №3 м. Жовкви ми відкрили демонстраційний клас з енергозбереження: тут встановлено, наприклад, сонячний фотоелектричний модуль з вітрогенератором. А ще тут є тепловізор, і ще багато різних крутих штук, які допоможуть школярам власноруч пересвідчитися у перевагах запровадження енергоефективних технологій. Школа стала переможцем міського конкурсу, який є частиною проекту «Муніципальні партнерства для покращення енергоефективності у Самборі та Жовкві», що фінансується Європейським Союзом та виконується Фондом Східна Європа у співпраці з міськими радами Жовкви та Самбора та Львівською обласною радою. У рамках проекту Жовква та Самбір зможуть модернізувати муніципальну інфраструктуру та отримати комплексну експертно-інформаційну підтримку, щоб суттєво покращити енергоефективність своїх міст і зменшити енергозалежність.

Мета проекту – підвищити енергоефективність в м. Самбір та м. Жовква завдяки модернізації муніципальної інфраструктури.
Чи багато ви знаєте українських міст, де відзначають таке свято, як День енергії? А от у Жовкві відзначають! 2 жовтня у Жовкві було дуже багато заходів, присвячених Дню енергії. Послухати про успіхи міста у впровадженні енергоефективних технологій з’їхалися партнери. Мер міста представив ті проекти, які вже реалізуються, або готуються до старту. Зокрема, багато говорили про проект «Муніципальні партнерства для покращення енергоефективності у Самборі та Жовкві».
Що буде зроблено у Жовкві:
Проведено енергоаудит, модернізовано тепломережу, переобладнано котельну для споживання поновлюваних джерел енергії та верифікацію по закінченню для оцінки ефективності..
Проведено навчання інженерного персоналу щодо підтримки модернізованої інфраструктури та представників органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії.
Розроблено бізнес-план для створення мережі постачальників біомаси для котельні у місті Жовква.
Проведено інформаційно-просвітницькі заходи для населення з питань важливості збереження енергії.
Обладнано демонстраційні класи з енергозбереження в школах, зокрема встановлено демонстраційну систему відновлюваного джерела енергії – сонячного фотоелектричного модулю з вітрогенератором – та надання інформаційних матеріалів щодо енергозбрігаючих заходів, які можна застосувати на практиці.
Роботи у Жовкві – лише частина комплексної ініціативи з покращення енергоефективності, яку кілька років поспіль Фонд Східна Європа реалізує на Львівщині у партнерстві з обласною радою, обласною державною адміністрацією та міськими радами. Фінансування проектів здійснюється за рахунок коштів, наданих міжнародними донорами, зокрема, Європейським Союзом, Швецьким агентством з міжнародного співробітництва та розвитку та іншими програмами із залученням спів фінансування з місцевих бюджетів.
Проте в контексті комплексної програми партнери працюватимуть не лише над реалізацією технічних завдань, які передбачають переобладнання міської котельні для споживання поновлюваних джерел енергії у Жовкві та реконструкцію вуличного освітлення у Самборі. Проект також матиме вплив на формування обласної політики: буде розроблено програму енергозбереження для бюджетної сфери Львівської області.
Згідно з Планами дій зі сталого енергетичного розвитку Жовкви та Самбора до 2020 року, об‘єкти, що будуть профінансовані в рамках проекту, визначено пріоритетними для місцевих громад. У Самборі в рамках проекту буде проходити реконструкція вуличного освітлення. Встановлення нового енергоефективного освітлення дозволить забезпечити економію коштів,
Окрім цього, важливим компонентом стануть інформаційні кампанії та навчальні заходи. Фонд Східна Європа допомагатиме містам у проведенні енергоаудитів, щоби виміряти досягнені результати від встановлення енергоефективного обладнання та сприяти формуванню навичкам енергоощадливої поведінки. Також, за результатами міських конкурсів будуть обрані школи, де на базі створених демонстраційних класів учні зможуть власноруч пересвідчитися у перевагах запровадження енергоефективних технологій. Проект передбачає низку інформаційних кампаній, покликаних мотивувати містян ставитися ощадливіше до енергії та обирати енергоефективне обладнання. А для того, щоб результати проекту стали корисними та практичними прикладами для інших громад області, партнери проекту організовуватимуть навчальні візити до пілотних міст та ділитимуться кращими напрацьованими практиками.
Спільний проект Фонду Східна Європа, міських рад Жовкви та Самбора – переможець конкурсу проектних заявок від Європейської Комісії “Регіональна програма сусідства – сталі урбаністичні демонстраційні проекти на сході” (СУДеП) для міст-підписантів Угоди мерів. Конкурс мав на меті підтримати міста в регіоні Східного Партнерства щодо практичного впровадження Планів дій зі сталого енергетичного розвитку, які були напрацьовані цими містами на початкових етапах реалізації добровільних зобов’язань, передбачених Угодою Мерів.
memory usage: 57.09mb real memory: 10.25mb