З 6 по 9 липня у ми разом з ChildFund Deutschland провели перший з чотирьох чотириденних модулів тренінгу “Діалог та медіація як інструменти порозуміння в українському суспільстві” з медіації, який допомагає освоїти інструменти примирення у конфліктах, зокрема і спровокованих війною на сході України. Тренінг, за конкурсним відбором до якого пройшли 20 лідерів громадських організацій та освітян, мав на меті навчити навичкам медіації, ненасильницької комунікації та побудови діалогу між конфліктуючими сторонами, вирішенню конфліктів та налагодженню національного діалогу заради порозуміння.

Під час заходу учасники, серед яких громадські активісти, освітяни, представники громадських організацій та місцевих органів влади, отримали можливість вивчити та застосувати на практиці інструменти медіації, діалогу з метою досягнення порозуміння, а також здобути знання про причини конфліктів, аналіз конфліктної ситуації, потреби та глибинні інтереси різних сторін у конфлікті та розв’язання спорів і конфліктів між людьми; застосувати на практиці навички з ведення діалогу та неконфліктного спілкування. Як результат, ми дуже сподіваємося, що наші учасники стануть мультиплікаторами діалогової та медіаційної компетенції в своїх громадах та організаціях.

В рамках тренінгового модулю використовувалися як українські, так і міжнародні практичні кейси. До ведення навчальних модулів залучені провідні тренери та практики з України та Німеччини.

Захід відбувається в рамках проекту «Медіація як рушійна сила до порозуміння в українському суспільстві та поза його межами», що реалізується Фондом Східна Європа за підтримки німецької Громадської організації ChildFund Deutschland e.V. та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.