Проект «Медіація як рушійна сила для порозуміння в українському суспільстві та поза його межами» реалізується Фондом Східна Європа та ChildFund Deutschland за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Метою проекту, який розпочався в травні 2017 р., є популяризація інструментів діалогу, медіації та ненасильницької комунікації з метою налагодження взаєморозуміння, створюючи національні та місцеві платформи для комунікації та залучаючи провідний міжнародний досвід.

Одним з компонентів проекту є розробка та проведення 16-ти денного тренінгового курсу «Діалог та медіація як інструменти порозуміння в українському суспільстві» для громадських активістів, педагогів, представників громадських організацій та місцевих органів влади. Тренінг складатиметься з 4 модулів по 4 дні кожен. Перший модуль відбудеться 6-9 липня в м. Київ. Інтервал між модулями буде приблизно у місяць часу.

Під час заходу очікується, що учасники отримають можливість вивчити та застосувати на практиці інструменти медіації, діалогу та ненасильницької комунікації з метою досягнення порозуміння, зокрема у ситуаціях, спричинених військовим конфліктом на сході України, а також здобути знання про причини конфліктів, аналіз конфліктної ситуації, потреби та глибинні інтереси різних сторін у конфлікті та розв’язання спорів і конфліктів між людьми; застосувати на практиці навички з ведення діалогу та неконфліктного спілкування. Як результат, завдяки отриманим компетенціям, лідери громадського сектору, представники місцевої влади та педагоги стануть мультиплікаторами діалогової та медіаційної компетенції в своїх громадах та організаціях.

Для реалізації цього компоненту Фонд Східна Європа планує відібрати двох кваліфікованих, високопрофесійних та мотивованих фахівців, які розроблять комплексну навчально-тренінгову програму і апробують її для групи з 20 відібраних громадських активістів, представників громадських організацій, місцевих органів влади та освітян. Очікується, що в подальшому підготовлені фахівці застосовуватимуть навички медіації у роботі своїх організацій, залучатимуться до проведення медіацій на місцевому рівні, проводитимуть презентаційні заходи та ділитимуться знаннями з колегами.

Завданнями відібраних експертів стане:

 • Розробка сертифікованої навчально-тренінгової програми, що включатиме теоретичні та практичні матеріали з тематики медіації, примирення, побудови діалогу, ненасильницької комунікації, подолання стереотипів, а також успішні національні та міжнародні кейси.
 • Співпраця з залученими міжнародними експертами з Німеччини в доопрацюванні програми.
 • Підтримка у відборі 20 учасників на тренінги, що відбудеться орієнтовно в середині червня 2017 року.
 • Апробація 16-денної програми спільно з тренерами з Німеччини протягом чотирьох модулів тренінгу в м. Києві для 20 учасників.
 • Підготовка домашніх завдань для учасників та проведення супервізії для учасників між тренінговими сесіями.
 • Підготовка звітів за кожним модулем.
 • Підготовка та підбір навчальних матеріалів, які можуть використовуватися учасниками для проведення власних презентаційних заходів.
 • Брати участь у підготовці матеріалів для коротких пам’яток та інфографіки з тематики тренінгу, що буде публікуватися в електронному вигляді за результатами тренінгу для широкого загалу.

До участі в конкурсі запрошуються експерти чи групи експертів. Для цього необхідно подати скановану заявку з підписом та печаткою (за наявності печатки).

Заявка повинна включати наступні пункти:

 • Контактна інформація експертів;
 • Опис кваліфікації заявників, включаючи інформацію про попередні проведені тренінги у сфері медіації, діалогів, фасилітації, неконфліктного спілкування, а також про практичний досвід заявників у якості медіаторів та/або фасилітаторів;
 • Опис запропонованих тематичних блоків 16-ти денного тренінгу;
 • Запропонована вартість послуг та порядок розрахунку бюджету.

До заявки просимо додати наступні документи:

 • Резюме експертів, що повинно включати інформацію про основну і додаткову освіту, досвід роботи, володіння іноземними мовами, а також копії сертифікатів, що засвідчують їх кваліфікацію у сфері проведення тренінгів.
 • Реєстраційні документи, у випадку, якщо подається юридична особа, зокрема: копія витягу або виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; копія свідоцтва про реєстрацію платника податків.
 • Контакти осіб, які можуть надати рекомендації.

Критерії вибору експертів:

 • Досвід розробки та проведення навчальних програм у сфері медіації, діалогів, ненасильницької комунікації.
 • Практичний досвід медіації, в тому числі у конфліктних ситуаціях, викликаних військовими діями на сході України.
 • Реалістичність бюджету.
 • Володіння англійською мовою на рівні, достатньому для спілкування з німецьким експертом.

ФСЄ залишає за собою право на уточнення завдань в процесі переговорів з переможцем конкурсу.

Останній термін подачі заявок – до кінця дня 11 червня 2017 р.

Результати конкурсу будуть оголошені не пізніше 14 червня 2017 р.

Очікується, що тренінгові модулі проводитимуться у перших числах липня, серпня, вересня та жовтня 2017 р.

Всі заявки мають бути надіслані на адресу електронної пошти oshavarova@eef.org.ua з темою «Тренінгова програма з медіації».

Питання щодо цього оголошення про конкурс можна надсилати у письмовій формі на електронну адресу менеджера проектів Ольги Шаварової: oshavarova@eef.org.ua.