Фонд Східна Європа спільно з ChildFund Deutschland запрошує лідерів громадських організацій та педагогів до участі у 16-денному Тренінгу з медіації з метою освоєння інструментів примирення у конфліктах, зокрема і спровокованих війною на сході України. Тренінг складатиметься з 4 модулів,  перший з яких відбудеться 6-9 липня в м. Київ. Інтервал між модулями буде приблизно у місяць часу.

Метою Тренінгу є навчання громадських активістів, педагогів, представників громадських організацій та місцевих органів влади навичкам медіації, ненасильницької комунікації та побудови діалогу між конфліктуючими сторонами, вирішення конфліктів та налагодження національного діалогу заради порозуміння.

Під час заходу учасники отримають можливість вивчити та застосувати на практиці інструменти медіації, діалогу та ненасильницької комунікації з метою досягнення порозуміння, зокрема у ситуаціях, спричинених військовим конфліктом на сході України, а також здобути знання про причини конфліктів, аналіз конфліктної ситуації, потреби та глибинні інтереси різних сторін у конфлікті та розв’язання спорів і конфліктів між людьми; застосувати на практиці навички з ведення діалогу та неконфліктного спілкування. Як результат, завдяки отриманим компетенціям, лідери громадського сектору, представники місцевої влади та педагоги стануть мультиплікаторами діалогової та медіаційної компетенції в своїх громадах та організаціях.

В рамках тренінгового модулю будуть використовуватись як українські, так і міжнародні практичні кейси. До ведення навчальних модулів будуть залучені провідні тренери та практики з України та Німеччини.

Головними критеріями відбору є мотивація учасників та їх готовність і можливість використовувати у роботі та поширювати здобуті знання та досвід. Представники громадських організацій, місцевих органів влади та вчителі, які опікуються проблемами переселенців, та які працюють з молоддю особливо заохочуються до участі у тренінгу. При виборі учасників перевага надаватиметься молодим фахівцям, у яких є найбільша потреба у практичному застосуванні навичок медіації, зокрема на сході України.

У зв’язку з можливістю поїздки з обміну досвідом до Німеччини, яка буде організована для найбільш мотивованих учасників тренінгу у листопаді, знання англійської мови буде додатковою перевагою при виборі кандидатів.

Заявки приймаються до 20 червня 2017 року включно. Кількість учасників обмежена. У разі Вашої зацікавленості, просимо заповнити аплікаційну форму

Організатори відшкодовують витрати за проживання учасників на час проведення кожного модулю тренінгу (по 4 доби). Витрати на транспорт учасники компенсовують самостійно.

Програма та інформація щодо місця проведення буде надіслана відібраним учасникам.

Перед проходженням тренінгу відібраним учасникам буде рекомендовано пройти безкоштовний он-лайн курс Як ефективно спланувати та провести діалог: https://courses.prometheus.org.ua/courses/OSCE/DIAL101/2017_T1/about

З учасниками, які пройшли у другий тур, буде проведена особиста, телефонна, або скайп-співбесіда.

Захід відбувається в рамках проекту «Медіація як рушійна сила до порозуміння в українському суспільстві та поза його межами», що реалізується Фондом Східна Європа за підтримки німецької Громадської організації ChildFund Deutschland e.V. та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.