#CivilSocietyCooperation

З 7 по 12 листопада 2017 р. відбувся навчальний візит українських практиків з діалогу та медіації до Німеччини. В заході взяли участь 10 майбутніх експертів з медіації та діалогу разом з вже відомими фахівцями у цій сфері. Організаторами візиту виступили Фонд Східна Європа  разом із громадською організацією ChildFund Deutschland e.V.

 

Навчальний візит мав на меті ознайомлення українських учасників з успішними методами та практиками вирішення конфліктів і побудови діалогу, які запроваджено в Німеччині, а також поділитися напрацьованим в Україні досвідом. Майже тиждень учасники поїздки, серед яких були представники ураїнських громадських організацій та місцевих органів самоврядування а також педагоги,  зустрічалися з представниками партнерських організацій, які працюють у сфері медіації в Німеччині.

 

В перший день українська команда взяла участь у воркшопі «Міжкультурні компетенції, вирішення конфліктів та робота з ВПО», який проводив Ян-Хінріх Вагнер, тренер з питань міжкультурної комунікації, трансформації конфліктів та побудови миру у роботі з ВПО та біженцями. Більше тут http://www.jhwagner.com

На другий день учасники змогли ознайомитися з роботою однієї з провідних німецьких організацій у сфері медіації – CSSP (Берлінський центр інтегративної медіації): учасники мали змогу поспілкуватися з медіатором центру Крістофом Люттманном, який розповідав про важливі медіаційні процеси, через які можна вирішувати конфлікти та презентував результати проектів, реалізованих в Україні, зокрема в Одесі. Більше про центр тут http://www.cssp-mediation.org/about-us/

 

На третій день, прибувши до Франкфурта на Одрі, українська делегація провела ряд зустрічей з профільними експертами на базі Університету Віадріна. Зокрема, учасники поспілкувалися з співробітниками університетського центру миротворчої медіації, які презентували свою роботу та роботу своїх партнерів, сфокусувавши увагу на питаннях шкільної медіації та використання інструментів медіації у місцевих громадах. Моніа бен Ларбі, співзасновниця Mediatonsstelle Frankfurt (Oder), розповіла про роботу агентства з медіації та про проект з клінічного навчання медіаторів (з можливістю практики в громаді).

На четвертий день під час воркшопу, який провів Дірк Сплінтер, медіатор та керуючий директор Inmedio Berlin GbR українська група вивчала питання використання інструментів миротворчої медіації та альтернативних методів вирішення конфліктів на різних рівнях. Компанія Inmedio була заснована в 1998 році в Берліні та Франкфурті-на-Майні. Організація спеціалізується на медіації та консультуванні для організаційного розвитку, пропонуючи експертизу, консультації та можливості навчання у сфері медіації, культурного різноманіття та вирішення конфліктів. Більше тут https://www.inmedio.de/en

 

Окрім того, українські учасники мали змогу презентувати свої напрацювання та ідеї під час фахової зустрічі з німецькими медіаторами та експертами з вирішення конфліктів, яка відбулася у Посольстві України в Німеччині.

 

Навчальний візит був організований в рамках проекту «Медіація як рушійна сила до порозуміння в українському суспільстві та поза його межами», що реалізується Фондом Східна Європа у партнерстві з Kinderhilfswerk ChildFund Deutschland німецькою Громадською організацією ChildFund Deutschland e.V. та за підтримки Auswärtiges Amt Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.