В березні 2019 року у рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний інструмент вирішення питань суспільного розвитку» наш Фонд підтримав п’ять соціальних підприємств. Хтось розпочинає свій соціальний бізнес, хтось – розширює. Проект реалізується у співпраці з німецькою громадською організацією ChildFund Deutschland за фінансової підтримки BMZ – Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку ФРН).

Для запуску соціального бізнесу важливим є як навчання, так і стартовий капітал. Проект ФСЄ та партнерів дав підприємцям реальні кошти та обладнання для старту. Загальна сума підтримки становить більше 600 тисяч грн. Більшість переможців конкурсу пройшли у нас навчання, за кожним зараз закріплено ментора. Ми комплексно і системно підходимо до підтримки соціальних підприємців.

Отже, наші герої:

«Союз ветеранів АТО Донбасу» відкрив у Краматорську кав’ярню “Поруч”, прибуток з якої буде спрямовуватись на існуючий вже Центр підтримки ветеранів та їх сімей. Ця ГО отримала грант для ремонту приміщення.

Запрацює скоро у місті Кремінна на Луганщині під орудою Олександри Ізуіти соціальне підприємство «Дитячий молодіжний розважальний центр». Сюди закупили дитячий лабіринт. Соціальним елементом тут є працевлаштування ВПО, надання безкоштовних днів відвідування для дітей з інтернату, підтримка та створення першого молодіжного хабу.

А у Старобільську працюють “Справжні продукти”, соціальне підприємство Андрія Жукова, яке зокрема займається виробництвом сушки. Сировина для сушіння овочів та фруктів буде отримуватись від учасників місцевого кооперативу. Таким чином місцеве населення отримає можливість реалізувати надлишки плодів свого городу, а розширення виробництва з місцевої продукції також зменшить шкідливі викиди від транспортного сполучення. Вже працює одна крамниця. Є перспектива експорту до далекого зарубіжжя. Для цього було закуплене сушарне обладнання.

У Харкові готується до відкриття 7 квітня філія благодійної крамниці «Ясна річ», куди є можливість здати старий одяг. Також підприємство Наталії Рябухи намагається допомогти у працевлаштуванні внутрішньо переміщеним особам, а 20% від прибутку піде на підтримку соціальних проектів та промоцію свідомого споживання. На кошти підтримки були закуплені меблі та комп’ютерне обладнання.

Одеситка Юлія Крук готує до старту соціальне підприємство «Інклюзивна кімната для дітей та їх батьків “Шосте чуття”. Тут діти з особливими потребами зможуть соціалізуватись, граючись, а їх батьки отримають підтримку та час на себе. Сюди у квітні привезуть обладнання.

Фонд Східна Європа

memory usage: 55.68mb real memory: 54.25mb