Фонд Східна Європа спільно з Kinderhilfswerk ChildFund Deutschland і за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку ФРН (BMZ – Federal Ministry for Economic Cooperation and Development of Germany) продовжує розвивати в Україні ідею шкільного підприємництва (ШП). Було видано три цільові гранти терміном до середини березня.

І тепер ми оголошуємо тих, хто переміг у конкурсі грантів. Кожен з переможців працює в одній зі шкіл наших цільових областей – у Мерефі, Харківської області, Краматорську на Донеччині і у Лисичанську, Луганська область.

1. ГО «Молодіжний рух «Шифт» – 80,370.00 грн. (Краматорськ, Донецька область);
2. ГО «Мереф’янська альтернатива» – 60,416.00 грн. (Мерефа, Харківська область;)
3. ГО «Школа усвідомленого підприємництва» – 63,345.00 грн. (Лисичанськ, Луганська область).

Перший проект спрямований на розвиток та підтримку ШП на базі загальноосвітньої школи №9. Заходи, які спрямовані на збільшення поінформованості адміністрації школи та батьків учнів, створять сприятливі умови для започаткування школярами своєї фірми. Паралельно ментори працюватимуть зі сформованою шкільною командою, розвиватимуть в учнів підприємницькі компетенції, вміння працювати в команді, розподіляти сфери відповідальності за аналогією до «дорослих» підприємств. Велика увага буде приділятися питанню візуалізації роботи шкільної фірми в інтернеті, а саме – створенню учнями веб-сайту.

В результаті заходів другого проекту у адміністрації школи у Мерефі буде сформовано розуміння шкільного підприємництва як інструменту підвищення особистої відповідальності учня, розуміння власного впливу на середовище і залучення молоді в процес покращення економічних умов у рідному місті. З іншого боку, буде проведено низку навчальних заходів для школярів, спрямованих як на розвиток практичних підприємницьких навичок, так і на отримання теоретичних знань у сфері бізнесу: маркетинг, фінанси, управління людьми, операційна діяльність фірми.

Для учнів буде проведено тренінг з основ маркетингу та фінансів, основ управління людьми та операціями, захід з вивчення бізнес-стратегій відомих світових компаній. Протягом тренінгу з проектного менеджменту учні навчаться розподіляти ролі в команді, створять прототип свого соціального підприємства, протестують прототип у польових умовах, навчаться визначати сильні та слабкі сторони продукту. Окрім цього, проектні заходи включають одноденну екскурсію до соціальних підприємств Харкова: «Антикафе «7/9», «Ясна річ», ІТ компанія Brander. Буде проведено одноденний тренінг за участі менторів – соціальних підприємців, за результатами якого учні зможуть презентувати напрацьовані протягом проекту ідеї.

Проект у Лисичанську направлений на розвиток та підтримку соціального (шкільного) підприємництва на базі ЗОШ №12 міститиме 3-денний модуль “Соціальне та шкільне підприємництво, дизайн-мислення. Командоутворення та розвиток особистості підприємця”, 2-денний модуль «Розвиток творчої впевненості. Маркетинг. Краудфандинг. Презентація підприємництва». Також буде організовано фінальний захід-презентацію проектів учнями школи.

Одна з ідей всього проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку» в тому, щоб навчити школярів навичкам підприємництва і посіяти ідею соціального підприємництва.

Незабаром, 26 – 27 лютого, команда в складі двох учнів, одного вчителя і менеджера проекту повинні будуть поїхати на ярмарок шкільних підприємств у Берліні, ФРН.

Також ГО «Школа усвідомленого підприємництва» змонтувала цікавий відеоролик про те, як вчителям базової для проекту лисичанської школи № 12 розповідали про основи шкільного підприємництва.

Шкільне підприємництво не може існувати без підтримки працівників школи. Для них Artem Kornetskyy та Viktor Konopkin провели тренінговий день, який дозволив розібратись із сутністю теми та інструментами для існування шкільної фірми. Головним словом цього дня стало слово "розвиток" — школярів, персоналу, самої школи, а далі, як наслідок, і розвиток екосистеми нового підприємництва.Захід відбувається в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», що реалізовується Фонд Східна Європа в партнерстві з німецькою громадською організацією Kinderhilfswerk ChildFund Deutschland, за фінансової підтримки Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Опубліковано School of ME Понеділок, 4 лютого 2019 р.

Шкільне підприємство спрямоване, по-перше, на розвиток у дітей практичних навичок з ведення власної справи, по-друге, пропагується культура бізнесу, по-третє, викладачі відтепер можуть показати, для чого саме на практиці призначені учбові курси, яким вони навчають у сучасній українській школі.

Фонд Східна Європа