Читайте цей текст англійською.

15 вересня 2020 року Фонд Східна Європа у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації презентували спільний напрям роботи — цифрової трансформації регіонів. Відбулось це в межах Форуму цифрової трансформації регіонів, що пройшов онлайн за участі представників Уряду України, міжнародних партнерів, співробітників органів місцевого самоврядування та громадських активістів та зібрав понад 1000 глядачів. Співпраця у зазначеній сфері продовжуватиметься у межах реалізації ІІ фази Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується урядом Швейцарії. 

Фонд Східна Європа та швейцарсько-українська Програма EGAP підтримують цифровізацію України вже п’ять років поспіль. Серед здобутків – численні рішення для органів місцевого самоврядування, які покращують якість урядування, взаємодію влади та громади, сприяють соціальним інноваціям та зменшенню цифрового розриву на регіональному рівні. Натомість, незвичні для всіх карантинні умови ще більше актуалізували цифрові ініціативи по всьому світу, а в Україні були радо підтримані зокрема партнерами розвитку.

«COVID-19 зробив цифрові рішення абсолютно ключовими для всіх рівнів влади, особливо коли йдеться про взаємодію з громадами та громадянами та надання послуг громадянам. Швейцарія підтримує Україну у її цифровій трансформації з 2015 року і має відмінне партнерство з Міністерством цифрової трансформації. Я відчуваю, що нинішня ситуація робить це партнерство ще більш цінним і корисним: ми дуже раді бачити, що підтримка, яку ми надаємо, є настільки актуальною і такою своєчасною», — зазначила під час відкриття заходу Ніколь Рудер, директорка Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні. 

Про важливість партнерства наголосов й президент Фонду Східна Європа Віктор Лях: «Сьогодні ми дуже хотіли би представити вам реальні історії змін, які можливі на рівні громад. Ми дуже хочемо показати вам весь арсенал інструментів, які на сьогоднішній день є в інших громадах, у держави, для того щоби ви змогли взяти ті інструменти, принести їх у громаду та розповсюди їх».

Здобутками попередньої співпраці Програми EGAP із цільовими регіонами та органами державної влади можна назвати:

  • створення 4-х регіональних робочих груп з е-урядування;
  • розробку 4-х регіональних програм інформатизації, що були прийняті в кожному з цільових регіонів;
  • надання допомоги 67 ЦНАПам щодо впровадження інформаційних технологій для покращення надання адміністративних послуг, зокрема проведення тренінгів, впровадження систем автоматизації роботи, 16-ти комплектів обладнання для виїзного надання адмінпослуг, впровадження систем електронної черги;
  • створення 3-х регіональних порталів адміністративних послуг;
  • переведення в онлайн 15 державних послуг;
  • долучення більше 250 громад до Платформи електронної демократії E-DEM.

Подальша співпраця передбачається у площині активного залучення громадянського суспільства до користування інструментами е-демократії та пов’язаний із цим розвиток е-урядування, всебічного навчання цифрової грамотності, поширення досвіду щодо забезпечення цифрової безпеки, доступності та комфортності адміністративних послуг та їх поступової трансформації в онлайн-формат.

Про важливість цифрового майбутнього кожної громади наголосив й Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. «Цифрова трансформація на місцях — можливість зробити державні послуги для людей більш доступними та зручними. Люди зможуть швидко отримати необхідну інформацію про життя в своєму місті або селі, а також брати участь у прийнятті рішень завдяки елементами електронної демократії», — зазначив він.

Упродовж Форуму спікери різних панелей ділилися своїм досвідом щодо того, як цифрові інструменти можуть змінити життя українських громад, зробити послуги та сервіси зручними і доступними, а також сприяти можливості пересічних мешканців впливати на життя у своїх селищах та містах. 

В межах заходу пройшла й презентація проєкту «Дієва громада», який проводиться в форматі конкурсу та запрошує до участі усі об’єднані територіальні громади та органи місцевого самоврядування областей України стати частиною спільноти Дієвих громад, які в майбутньому будуть цифровими лідерами України.

Онлайн-версія Форуму цифрової трансформації регіонів доступна за посиланням: https://bit.ly/3iEOOGj 

Фонд Східна Європа

memory usage: 57.12mb real memory: 34.25mb