Львів, 19 листопада 2019 року. – Сьогодні у приміщенні Львівської обласної державної адміністрації відбулася презентація проєкту “All4One: комплексна програма психологічної та менторської підтримки ветеранів”. 

Захід відбувся за участі заступника голови Львівської ОДА Тараса Греня, представників профільних департаментів адміністрації, ветеранських громадських організацій, підприємницьких кіл міста та області, засобів масової інформації, а також – самих учасників проєкту All4One. 

All4One – проєкт, що реалізується Фондом Східна Європа разом із БО “БФ “Лінія Життя України” (Lifeline Ukraine) та фінансується Посольством Великої Британії в Україні, складається з трьох ключових компонентів: 

  • гарячої лінії з надання психологічної допомоги – за коротким номером 7333;
  • мотиваційної підтримки ветеранів;
  • програми професійного навчання та наставництва. 

Ключова мета ініціативи – допомогти українським ветеранам повернутися до активного мирного життя, реінтегруватися в суспільство через навчання, профорієнтацію та подальше працевлаштування.  

Під час заходу

Представляла проєкт All4One Наталя Слинько, програмна директорка Фонду Східна Європа. Вона розповіла, що від середини жовтня вже працює гаряча лінія психологічної підтримки ветеранів. 

Короткий номер 7333 приймає дзвінки цілодобово та без вихідних з усіх куточків України. Щоправда, наразі послуга доступна тільки користувачам мобільного оператора “Водафон Україна”, проте невдовзі скористатися нею зможуть абоненти й операторів “Lifecell Україна”.  

Особливість гарячої лінії в тому, що в її роботі реалізований принцип “рівний – рівному” – операторами працюють самі ветерани АТО/ООС, які пройшли відбір та спеціальне навчання за участі, в тому числі, й міжнародних тренерів. З операторами також працюють і професійні психологи.  

Ключова мета гарячої лінії – превенція суїцидів, профілактика психологічного здоров’я ветеранів та їхніх рідних і близьких. 

Наталя Слинько також представила й активності за іншим компонентом проєкту –  програмою мотиваційної підтримки ветеранів. Фонд Східна Європа розробив спеціалізований тренінговий курс, учасниками якого стали 30 осіб з-поміж ветеранів АТО/ООС. Вони пройшли навчання з основ коучингу, напрямів коучингової роботи (кар’єрний коучинг, побудова власної справи, робота з перехідними етапами в житті), здобули базові навички психологічної допомоги та роботи із запитами клієнтів.    

Після першого навчального заходу були відібрані близько 20 учасників – майбутніх коучів, які надалі працюватимуть із ветеранами, аби мотивувати їх та допомагати їм віднайти себе у житті. Кожен коуч працюватиме з 5–7 ветеранами одночасно, здійснюючи мотиваційний та консультаційний супровід. На зустрічі були присутні тренери проєкту, які розповіли про цілі та задачі такої роботи, поділились своїм баченням щодо важливості цього компоненту, закликали учасників до співпраці.   

Крім того, у Львові відбулися ще дві зустрічі. Перша – до комунального підприємства “Будинок воїна”, що фінансується Львівською обласною радою. І хоча цій установі лише місяць, результати роботи колективу КП вже вражають. Інша зустріч – до Першого українського жіночого ветеранського простору “Re:Hub”, який став один із пілотних партнерів Фонду Східна Європа. 

Річ у тім, що Фонд Східна Європа у межах проєкту All4One також займатиметься дослідженням проблем жінок-ветеранів. Так, в пілотних областях проведуть дослідження, аби вивчити проблеми, з якими стикаються жінки-ветерани у мирному житті, а також проаналізувати ефективність наявних сервісів для жінок-ветеранок та запропонувати нові. “Re:Hub” – одна з тих організацій, яка зголосилась допомогти у цій кропіткій та важливій роботі. 

Чому Львів?   

Проєкт All4One триватиме до березня 2020 року. До нього залучені три пілотні регіони – Донецька, Дніпропетровська та Львівська області. 

Зустрічі, що відбулися 19 листопада у Львові, – перші, так би мовити, “установчі”. Вони зібрали всі зацікавлені сторони, аби познайомитись, обмінятись думками, віднайти можливі “точки дотику” та виробити спільний план дій. Далі учасники проєкту All4One рушають до Краматорська та Дніпра. Зустрічі з місцевими спільнотами пройдуть там 21 та 29 листопада.  

Одне з питань, що обговорювалось під час зустрічі, – підтримка ще одного напряму All4One – програми професійного навчання та наставництва для ветеранів. Йдеться про формування груп наставників з-поміж представників бізнесу та провідних фахівців у своїх сферах: фінансах, маркетингу, управлінні, юриспруденції тощо. Такі ментори працюватимуть у парах із коучами, аби допомогти ветеранам у їхньому професійному зростанні, працевлаштуванні чи започаткуванні власної справи. Тож до учасників заходу прозвучало прохання – сприяти у залученні до такої активності підприємців регіону.    

____________________

Проєкт «All4One: комплексна програма психологічної та менторської підтримки ветеранів», який виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з БО “БФ “Лінія Життя України” (Lifeline Ukraine) за підтримки Посольства Великої Британії в Україні, реалізується у Дніпропетровській, Львівській та Донецькій областях. Проєкт триватиме до березня 2020 року.

За додатковою інформацією та з питань співпраці просимо звертатися на All4One@eef.org.ua

Фонд Східна Європа

memory usage: 57.13mb real memory: 26.25mb