Читайте цей текст англійською.

19 травня 2020 року президент Фонду Східна Європа Віктор Лях, державний секретар Міністерства цифрової трансформації Дмитро Маковський та міський голова Вінниці Сергій Моргунов підписали тристоронній меморандум про співпрацю.

Укладення угоди відбулось у межах реалізації другої фази Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва.

«Ми всі живемо у глобальному сусідстві. Коли я бачу швейцарські трамваї у Вінниці, то розумію, чому важливо допомагати один одному. Якщо все добре в України, то все добре і у Швейцарії. — Зазначила Ніколь Рудер, директорка Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні. — Ми — не найбільші інвестори України. Тож в умовах обмежених ресурсів маємо підходити до інвестицій стратегічно. Інвестування в цифровізацію України дає відчутні результати для її розвитку. Цифрова демократія зближує владу і громадянина. І це єднає нас усіх».

Співпраця передбачатиме подальшу підтримку Вінниці Програмою EGAP у розвитку електронних послуг та електронної демократії. У найближчих планах — оновлення вебпорталу Вінницької міської ради, створення чат-боту з отримання адміністративних послуг, проведення освітніх заходів для представників органу місцевого самоврядування тощо. Автоматизація функцій Вінницької міської ради сприятиме налагодженню якісної інформаційної підтримки і електронної взаємодії влади з громадянами та бізнесом, а також розвитку міста.

Примітно, що підписання документу вперше відбулось в інноваційному стилі — за допомогою порталу державних послуг Дія. Портал є єдиною точкою доступу до всіх публічних послуг, які держава надає громадянам та бізнесу, та частиною проєкту Дія.Цифрова держава, що реалізується Міністерством цифрової трансформації спільно із Програмою EGAP.

Державний секретар Мінцифри Дмитро Маковський під час мережевої трансляції наочно продемонстрував, наскільки легко можна здійснювати підписання е-документів за допомогою порталу Дія. Перед всіма глядачами він наклав на меморандум власний цифровий підпис, який став третім після аналогічних «автографів» мера Сергія Моргунова і Віктора Ляха.

Це — не перший проєкт допомоги, який реалізує Швейцарська Конфедерація у Вінниці. За словами Сергія Моргунова, вони є найнадійнішим партнером ВМР, підтримуючи місто майже двадцять років. І зараз жителі обласного центру можуть отримати більше тридцяти якісних електронних послуг.

За словами президента ФСЄ, результати підписання цього меморандуму невдовзі відчують усі вінничани, адже його втілення в життя передбачає підвищення кваліфікації працівників комунальних закладів, навчання посадових осіб, представників медіа і громадянського суспільства, запровадження механізмів електронної демократії тощо. Примітно, що такі самі меморандуми будуть підписуватися і з іншими містами, які розвиваються в межах швейцарсько-української Програми EGAP.

Фонд Східна Європа

memory usage: 57.09mb real memory: 26.25mb