Програма РАДА працює, не знижуючи обертів. 20 травня стартував чотириденний тренінг з основ аналізу державної політики та підготовки інформаційних матеріалів для законодавців.

Учасники тренінгу, відібрані за конкурсом, в процесі стажування отримають унікальні знання, що у подальшому допоможуть і їм, і всій справі реформування процесів законодавчої діяльності. Так, за задумом саме ці молоді люди стануть інтернами, які готуватимуть аналітику для дослідницької служби при українському парламенті. Навчання відбуватиметься до 24 травня.

Надання допомоги Верховній Раді України у створенні дослідницької служби за найкращими світовими стандартами є одним із напрямків діяльності Програми протягом 2019 – 2020 років. Даний відтинок роботи, зокрема, передбачає формування кадрового резерву та експертного пулу для Інформаційно-дослідницького центру при ВРУ.

Програму USAID “РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво” реалізує Фонд Східна Європа за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

В перший день роботи директор Програми РАДА Ігор Когут розповів про напрямки роботи Програми РАДА, зокрема про роботу зі створення Дослідницького центру.

Аркадій Нижник, заступник керівника Головного юридичного управління Апарату ВРУ наголосив на важливості досвіду аналітичної роботи, який учасники Програми стажування отримають, стажуючись в його підрозділі.

Провідний спеціаліст Головного юридичного управління Апарату ВРУ Тетяна Тополянська окреслила завдання дослідницької служби, різні світові підходи до її створення.

Експерт Програми РАДА Володимир Крижанівський розповів про особливості роботи ВРУ, зокрема про створення та роботу коаліції.

Анжела Малюга, керівник секретаріату Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, познайомила учасників тренінгу з особливостями роботи комітетів ВРУ.

Заступник директора Програми РАДА Тетяна Бібік розповіла про те, що саме інтерни дізнаються під час тренінгу.

Яна Вертеба, тренер Програми РАДА, окреслила заінтересовані сторони законодавчого процесу та парламентські процедури.

У перший день тренінгу його учасники також дізнались про особливості політичного процесу та аналітичних документів у сфері державної політики.

Тренінг триватиме до 23 травня 2019 року.

Фонд Східна Європа

memory usage: 57.11mb real memory: 22.25mb