Читайте цей текст англійською.

Світове співтовариство щороку першого червня відзначає День захисту дітей. І цього понеділка Фонд Східна Європа хоче розповісти про наш доробок, присвячений покращенню життя наймолодших членів українського суспільства

Заохочуємо школярів до підприємництва 
У партнерстві з ChildFund Deutschland e.V. Фонд розвиває в Україні нову освітню модель, а саме соціальне шкільне підприємництво. Інтеграція її до системи освіти сприятиме, перш за все, розвитку креативності, аналітичного мислення, переходу від теорії до практики і як наслідок до підвищення конкурентоспроможності української молоді на ринку праці.

У межах проєкту ми разом із експертами готуємо аналітичні та методичні матеріали, необхідні для діяльності соціальних шкільних підприємств, проводимо навчання тренерів та вчителів. У найближчих планах випуск методичного посібника та програми шкільного курсу за вибором «Соціальне шкільне підприємництво». Також до 15 липня триває приймання заявок на конкурс грантів для створення 15 пілотних соціальних шкільних підприємств у трьох областях України. Слідкуйте за новинами проєкту на нашій фейсбук-сторінці.

Проєкт «Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва в Івано-Франківській, Житомирській та Донецькій областях» впроваджується Фондом Східна Європа спільно з німецькою неурядовою організацією ChildFund Deutschland e.V за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Видали друком книжку для дітей, чиї батьки повертаються з війни 
У межах Програми All4One Фонд Східна Європа розробив книжку «Батьки повертаються з війни». Видання пояснює дітям військовиків переживання їхніх батьків після повернення зі служби.

Видання розробили сімейні та дитячі психологи, які вже понад п’ять років працюють із воїнами та їхніми близькими. Книжка стала підсумком практичних занять, групових зустрічей, телефонних консультацій та ввібрала в себе історії тисячі хлопців і дівчат, батьки яких повернулись із зони АТО/ООС. 

Авторки узагальнили почуті дитячі розповіді в оповідці головного героя Богдана. Разом зі своєю сестрою Євою та мамою він чекає на повернення батька, а згодом намагається зрозуміти, що сталося, збагнути емоції дорослих та власні. 

Друковані примірники книжки поширюватимуть через психологів та соціальних працівників. Завантажити електронну версію можна за посиланням.

Вивчаємо корпоративне волонтерство для юнацтва по всій Європі 
Міжнародний проєкт United for Youth (Erasmus+) вивчає позитивний вплив корпоративного волонтерства на можливості працевлаштування молоді в Україні, Литві, Іспанії та Нідерландах. 

Партнерами є чотири європейські громадські організації: Фонд Східна Європа (Україна), Socialinis veiksmas (Литва), Asociación Pasos solidarios (Іспанія), Samen voor Eindhoven (Нідерланди).

Їхніми зусиллями було створено посібник «Корпоративне волонтерство: позитивний вплив на молодь, громадськість, компанії та співробітників». Матеріал містить аналіз поточної соціально-економічної ситуації та стану ринку праці чотирьох країн-учасниць, а також – опис 14-ти найкращих міжнародних практик із корпоративного волонтерства.

Навчаємо школярів азів законотворчості
При Верховній Раді України успішно діє Освітній центр. Підтримку його розвитку надає Програма РАДА, яка виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Центр увібрав у себе найкращий досвід подібних установ інших країн. Його діяльність розрахована перш за все на школярів. Тут вони можуть ознайомитись із роботою парламенту, підвищити довіру до інституції. Працівники у цікавій формі розповідають дітям про функції інституції та завдання парламентарів, про історію українського парламенту та його роль у житті країни.

Під час занять школярі із задоволенням беруть участь у рольовій грі, правила якої відтворюють підготовку законопроєктів. Вони вчаться складати закони, знаходять аргументи «за» і «проти», гаряче дискутують.

Освітній центр ВР офіційно відкрито 19 липня 2019 року. Вітоді його відвідали понад дев’ять тисяч школярів із 17 областей України.

Забезпечуємо діткам комфортні умови під час перебування у дитячому садочку та лікарні
Щороку більше 65 тисяч діток лікуються у львівському Охматдиті. Але будівлю лікарні вже давно потрібно зробити енергоефективною. Тож наразі тут утеплено стіни п’ятого поверху і встановлюють теплові помпи, щоб в головному корпусі була гаряча вода. Тривають роботи й у поліклініці: там утеплюють перекриття горища, й облаштовують індивідуальні теплові пункти в двох корпусах. 

А у Кам’янці-Бузькій, що також на Львівщині, ми закінчили модернізацію котельної для двох дитячих садочків №№ 5 і 6. У середині травня також проводили роботи із заміни покрівлі та утеплення фасаду дитсадка № 5. Все для того, аби діткам було затишно, а батьки не переживали за їхнє здоров’я.  

Окрім того, нашою метою є заохочення до ощадливого використання енергії. Цього досягаємо, проводячи інформаційні кампанії для дітей, батьків і персоналу установ. Приміром, спільно з Львівською ОДА ми організували екскурсію для школярів Кам’янки-Бузької на сонячну електростанцію «Яворів-1». Молодь на власні очі побачила сучасні технології зеленої енергетики. Також учні відвідали демонстраційний клас школи № 3 Жовкви, де проводять заняття з основ енергоефективності у побуті з використанням відповідного обладнання.

Проєкт виконується Фондом Східна Європа та німецькою громадською організацією ChildFund Deutchland за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Розвиваємо шкільний бюджет участі
Минулого року на Єдиній платформі електронної демократії e-DEM https://e-dem.ua/ уперше в Україні відбулося голосування за проєкти шкільного громадського бюджету на рівні всієї Полтавської області за підтримки Програми EGAP. Проєкти школярів, спрямовані на покращення освіти, подали учні 122 освітніх закладів області. За ініціативи дітей проголосували понад 33 тисячі полтавчан. Так були обрані 62 переможці, у тому числі 41 сільський проєкт.

Насолоджуємось комплексною послугою єМалятко
Щороку в Україні народжується близько 400 тисяч немовлят. Зареєструвати народження дитини та оформити усі потрібні документи справжній виклик для кожної родини, адже бюрократичні перепони забирають сили та час, який можна провести із малюком. 

На початку року Програма EGAP разом із Мінцифри створили єМалятко державний сервіс, який дозволяє за однією заявою отримати вісім адміністративних послуг, пов’язаних із народженням малюка. Зокрема, свідоцтво про народження, УНЗР та ІПН дитини, допомогу при народженні та на дитину з багатодітної сім’ї, а також зареєструвати місце проживання малюка. 

Щодня близько 200 малюків отримують свої перші документи за допомогою єМалятко. Усього ж послугою вже скористалася 6 671 українська родина. 6 578 малюків отримали індивідуальний податковий номер, 4 569 УНЗР. Грошову допомогу на дитину отримала 4 951 родина. Проведено 2 267 реєстрацій місця проживання дитини та нараховано допомогу на 109 дітей із багатодітних сімей.

Навчаємо онлайн-писемності
Цифрова грамотність набуває особливої актуальності у сучасних умовах карантину. Приміром, на сьогодні ресурсом “Дія.Цифрова Освіта” скористалися більше 244 тисяч малих і дорослих громадян! Так, одним серед найпопулярніших залишається освітній серіал, присвячений безпеці дітей в інтернеті

За той же час Програма EGAP провела кілька освітніх вебінарів для вчителів Цифрових громад: «Сучасні інструменти дистанційного навчання для Цифрових громад», «Як перевіряти та оцінювати знання в умовах карантину і не тільки?», «Інструменти для проведення відеоконференцій та уроків» тощо та окремий «зумінар» для вчителів-предметників з обміну досвідом. 

Фонд Східна Європа

memory usage: 57.11mb real memory: 22.25mb