У цьому розділі ми пропонуємо ознайомитися з публікаціями, корисними ресурсами, підручниками, довідниками, розробленими в рамках різних проектів ФСЄ

Фонд Східна Європа. Річний звіт 2020–2021
Фонд Східна Європа. Річний звіт 2018–2019
Звіт про проміжну оцінку проєкту «Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва в Івано-Франківській, Житомирській та Донецькій областях», що впроваджується Фондом Східна Європа спільно з німецькою неурядовою організацією ChildFund Deutschland e.V за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини
Загальнонаціональне опитування Програми USAID РАДА у межах квітневого Омнібусу 2021 року
Посібник «Корпоративне волонтерство: як об'єднати молодь, громади, компанії та службовців?»
МОДЕЛІ ФІНАНСУВАННЯ ЗАХОДІВ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ДЛЯ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗАВАНТАЖИТИ ПУБЛІКАЦІЮ МОЖНА ТУТ 

Публікацію підготовлено експертами “Центру сприяння житловим та муніципальним ре-
формам” в рамках проекту «Розумне енергоспоживання для добробуту громад Львівщини»,
що реалізується Фондом Східна Європа спільно з Львівською обласною радою та Львівсь-
кою обласною державною адміністрацією за фінансової підтримки Швецького агентства з
питань міжнародної співпраці та розвитку через Посольство Швеції в Україні.

КЕРІВНИЦТВО З ПИТНАНЬ ФІНАНСУВАННЯ ЗАХОДІВ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ДЛЯ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗАВАНТАЖИТИ ПУБЛІКАЦІЮ МОЖНА ТУТ

Публікацію підготовлено експертами “Центру сприяння житловим та муніципальним ре-
формам” в рамках проекту «Розумне енергоспоживання для добробуту громад Львівщини»,
що реалізується Фондом Східна Європа спільно з Львівською обласною радою та Львівсь-
кою обласною державною адміністрацією за фінансової підтримки Швецького агентства з
питань міжнародної співпраці та розвитку через Посольство Швеції в Україні.

ПОСІБНИК ДЛЯ ТРЕНЕРІВ "ШКОЛА БЮДЖЕТНОЇ ГРАМОТНОСТІ ДЛЯ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ"

Завантажити підручник можна тут

Мета посібника – надати тренерам, громадським активістам, представникам громадських організацій, журналістам та усім зацікавленим читачам практичні інструменти для проведення навчань, тренінгів, семінарів з обміну досвідом щодо підвищення обізнаності громадян України у питаннях публічних фінансів і розвитку їх навичок здійснення впливу на прийняття рішень у цій сфері, зокрема, з моніторингу публічних фінансів на національному та місцевому рівнях, формування державного і місцевих бюджетів, з розробки практичних рекомендацій і пропозицій та їх адвокації, проведення переговорів і залучення широких кіл громадськості до суспільних справ у сфері бюджетування.

Дозволяється поширювати матеріали посібника з посиланням на джерело. Видання має практичний характер і буде корисним для представників громадських організацій, публічних службовців, журналістів, а також усіх, хто цікавиться інформуванням, активізацією та залученням громадянського суспільства до процесів розробки, реалізації і контролю за використанням публічних бюджетів в Україні.

Посібник розроблений у рамках проекту «Публічні бюджети від А до Я: Інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що реалізується у 2016-2018рр. та спрямований на залучення широких кіл громадськості, ЗМІ, організацій громадянського суспільства (ОГС) до процесів моніторингу публічних фінансів та формування державного та місцевих бюджетів. Проект реалізується Фондом Східна Європа та Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

ПОСІБНИК "СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: ВІД ІДЕЇ ДО СОЦІАЛЬНИХ ЗМІН"

Завантажити підручник можна тут

Книга «Соціальне підприємництво: від ідеї до суспільних змін» підготовлена колективом українських авторів та складається з двох частин. Перша частина є теоретичною та охоплює такі теми, як: поняття «соціальне підприємництво»; історичні віхи розвитку цієї діяльності у світі та Україні; місце інновації у соціальному підприємництві; характеристики соціальних підприємств в Європі, Великобританії, Німеччині та Україні; перспективи розвитку соціального підприємництва в Україні.

Друга частина — практична, тут зібрані практичні поради щодо створення соціального підприємства: розробка концепції соціального підприємства, елементи бізнес-планування, вибір оптимальної організаційно-правової форми для реєстрації соціального підприємства, вимірювання соціального впливу діяльності. Книга також містить опис діяльності різноманітних українських соціальних підприємств для ознайомлення з їх досвідом, труднощами та досягненнями у роботі.

Представлені в книзі матеріали можуть бути корисними для соціальних підприємців чи тих, хто планує створити соціальне підприємство, представників усіх трьох секторів економіки (держави, приватного та неприбуткового сектору), і під час викладання соціального підприємництва.

КАТАЛОГ ГРОМАДСЬКИХ ІНІЦІАТИВ ПРОЕКТУ "ПІДТРИМКА РЕФОРМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ"

Завантажити Каталог громадських ініціатив можна тут. 

Каталог громадських ініціатив виданий в рамках проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні»,
що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.
Проект «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні» (2014-2017), про результати якого ми вам розповідаємо, впроваджувався Інститутом громадянського суспільства у співпраці з Фондом Східна Європа та низкою інших громадських організацій за підтримки Європейського Союзу. Метою проекту було прискорення процесів децентралізації в Україні. Проект
був направлений на практичну реалізацію Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації в Україні, побудову співпраці між неурядовими організаціями та місцевими органами влади з метою реалізації реформи, нарощування потенціалу НУО та місцевих органів влади для ефективного просування децентралізації та сприяння дотриманню принципів
прозорості у діяльності місцевих органів влади. Фонд Східна Європа у рамках цього проекту відповідав за реалізацію програми малих грантів для громадських організацій шести областей України (Донецької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської та Одеської). В цій публікації ми представляємо Каталог 23 місцевих громадських ініціатив, реалізованих в
рамках Проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні».

ГРОМАДСЬКИЙ МОНІТОРИНГ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ ФІНАНСАМИ

Завантажити публікацію можна тут

Вчимося самостійності – навчально-методичний посібник для тренерів

Завантажити публікацію можна тут

Профорієнтація молоді з інвалідністю - методичні матеріали до тренінгу

Завантажити публікацію можна тут.

Працевлаштування молоді з інвалідністю - навчальний посібник

Завантажити публікацію можна тут

УДОСКОНАЛЕННЯ ДОСТУПУ ДО ІНФОРМАЦІЇ З ПИТАНЬ БЮДЖЕТУ: АНАЛІЗ ВИТРАТ І ВИГОД

УДОСКОНАЛЕННЯ ДОСТУПУ ДО ІНФОРМАЦІЇ З ПИТАНЬ БЮДЖЕТУ: аналіз витрат і вигод
Для оцінки проектів і програм у державному секторі розроблено систему методів, яку називають «аналіз витрат і вигод» (cost-benefit analysis). У цьому дослідженні ми розглянемо застосування аналізу витрат і вигод для доступу до інформації з питань бюджету. В Україні цей метод важко ефективно використати через відсутність необхідної статистики. Наша мета – розробка пропозицій щодо створення методології такого аналізу та його використання для оцінки доступу до інформації з питань бюджету.

Завантажити публікацію можна тут.

ПОСИЛЕННЯ ПРОЗОРОСТІ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Фонд Східна Європа в рамках реалізації проекту «Ціна держави», що фінансується Європейським Союзом, приділяє багато уваги питанням національного і регіонального бюджетоутворення та впровадженню практичних інструментів моніторингу та контролю, які можуть використовувати громадяни. Наші партнери, компанія СIVITTA, підготували посібник «Посилення прозорості та підвищення ефективності використання коштів місцевих бюджетів у Чернігівській області», який стане в нагоді всім, хто цікавиться темою.
Інформація, що представлена у посібнику – це стислий огляд основних практичних інструментів, що можуть бути використані громадськими організаціями для підвищення рівня прозорості діяльності місцевої влади, аналізу ефективності використання коштів місцевих бюджетів та донесення пропозицій громадян до представників влади. Посібник створено в рамках проекту, що фінансується Міністерством закордонних справ Латвійської Республіки.

РІЧНИЙ ЗВІТ 2014-2015

Річний звіт 2014-2015. який ми з гордістю представляємо вашій увазі, цього року містить опис програм та проектів, які ми реалізували впродовж 2014-2015 років, фінансова інформація представлена за 2014 рік. Переглянути звіт

БЮДЖЕТ - 2015

Бюджет-2015. Публікація підготовлена в рамках проекту ЦІНА ДЕРЖАВИ: ЗАЛУЧЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТІ ДО МОНІТОРИНГУ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ. Проект виконується спільно Фондом Східна Європа та Центром соціально-економічних досліджень СASE-Україна за підтримки Європейського Союзу.

БЮДЖЕТНА ПІДТРИМКА ЄС В УКРАЇНІ: УЧАСТЬ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

«БЮДЖЕТНА ПІДТРИМКА ЄС В УКРАЇНІ: УЧАСТЬ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА». Ця публікація, підготовлена в рамках нашого проекту «Ціна держави» розповідає, яким чином ЄС надає підтримку країнам, як визначає критерії та пріоритети для бюджетної підтримки , та як громадянське суспільство може долучитися до цього важливого інструменту. Проект «Ціна держави», що фінансується Європейським Союзом, ставить за мету залучити широко коло громадськості, ЗМІ, громадських організацій до моніторингу державних фінансів та процесу формування державного бюджету.

ОСНОВНІ АСПЕКТИ ЗАКОНОТВОРЧОГО ПРОЦЕСУ

У посібнику “Основні аспекти законотворчого процесу“, що розроблений Програмою USAID РАДА характеризуються основні етапи законодавчої процедури у Верховній Раді відповідно до положень нової редакції Регламенту Верховної Ради та інших нормативних документів і висвітлюються особливості процедури розгляду законопроектів про внесення змін до Конституції України та затвердження Державного бюджету України.

ВАШ РАХУНОК ЗА 2013 РІК, АБО ЯК РОЗУМІТИ ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ

Ваш рахунок за 2013 рік, або Як розуміти державний бюджет“. Публікація підготовлена в рамках проекту ЦІНА ДЕРЖАВИ: ЗАЛУЧЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТІ ДО МОНІТОРИНГУ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ. Проект виконується спільно Фондом Східна Європа та Центром соціально-економічних досліджень СASE-Україна за підтримки Європейського Союзу.

БЮДЖЕТНА ПІДТРИМКА ЄС В УКРАЇНІ

Публікація “Бюджетна підтримка ЄС в Україні” підготовлена за підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Ціна держави», що реалізується спільно Фондом Східна Європа та СASE Україна.
Програма бюджетної підтримки ЄС – це міжнародна фінансова угода для підтримки структурних реформ у країні, яка передбачає перерахування коштів на безоплатній і безповоротній основі до державного бюджету країни після виконання взаємоузгоджених умов для виділення коштів. Бюджетна підтримка надається для вирішення п’яти ключових завдань розвитку:

  • покращення управління державними фінансами, досягнення макроекономічної стабільності та економічного зростання, боротьба з корупцією та шахрайством;
  • сприяння реформам у різних галузях і покращення
    надання послуг у цих галузях;
  • підтримка прав людини та демократичних цінностей;
  • розбудова спроможності держави в нестабільних країнах;
  • удосконалення системи залучення внутрішніх фінансових ресурсів і зменшення залежності від зовнішньої
    допомоги.
НАШІ ПУБЛІКАЦІЇ ТА КОРИСНІ РЕСУРСИ

У посібнику “Основні аспекти законотворчого процесу“, що розроблений Програмою USAID РАДА характеризуються основні етапи законодавчої процедури у Верховній Раді відповідно до положень нової редакції Регламенту Верховної Ради та інших нормативних документів і висвітлюються особливості процедури розгляду законопроектів про внесення змін до Конституції України та затвердження Державного бюджету України.

 

 

 

 

 

 

«Правила оформлення проектів законів та основні вимоги законодавчої техніки». Посібник, що стане в нагоді новообраним депутатам ВРУ, громадським діячам, широкій громадськості, підготовлено Головним юридичним управлінням апарату Верховної Ради України за сприяння Програми USAID РАДА.

 

 

 

 

 

 

ФСЄ пропонує взяти на озброєння нашу нову публікацію «БЮДЖЕТНА ПІДТРИМКА ЄС В УКРАЇНІ: УЧАСТЬ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА». Ця публікація, підготовлена в рамках нашого проекту «Ціна держави» розповідає, яким чином ЄС надає підтримку країнам, як визначає критерії та пріоритети для бюджетної підтримки , та як громадянське суспільство може долучитися до цього важливого інструменту.

 

 

ЗВІТ «Кращі практики з електронного урядування в Дніпропетровській області»

 

 

 

 

 

Річний звіт Фонду Східна Європа за 2013 рік

Штефан де ла Пенья Кік. Як прискорити трансформацію, що пробудить потенціал ваших слухачів для спільного творення нашого світу
memory usage: 58.17mb real memory: 24.25mb