У цьому розділі ми пропонуємо ознайомитися з публікаціями, корисними ресурсами, підручниками, довідниками, розробленими в рамках різних проектів ФСЄ

ГРОМАДСЬКИЙ МОНІТОРИНГ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ ФІНАНСАМИ
Завантажити публікацію можна тут
Вчимося самостійності – навчально-методичний посібник для тренерів

Завантажити публікацію можна тут

Профорієнтація молоді з інвалідністю - методичні матеріали до тренінгу

Завантажити публікацію можна тут.

Працевлаштування молоді з інвалідністю - навчальний посібник

Завантажити публікацію можна тут

УДОСКОНАЛЕННЯ ДОСТУПУ ДО ІНФОРМАЦІЇ З ПИТАНЬ БЮДЖЕТУ: АНАЛІЗ ВИТРАТ І ВИГОД

УДОСКОНАЛЕННЯ ДОСТУПУ ДО ІНФОРМАЦІЇ З ПИТАНЬ БЮДЖЕТУ: аналіз витрат і вигод
Для оцінки проектів і програм у державному секторі розроблено систему методів, яку називають «аналіз витрат і вигод» (cost-benefit analysis). У цьому дослідженні ми розглянемо застосування аналізу витрат і вигод для доступу до інформації з питань бюджету. В Україні цей метод важко ефективно використати через відсутність необхідної статистики. Наша мета – розробка пропозицій щодо створення методології такого аналізу та його використання для оцінки доступу до інформації з питань бюджету.

Завантажити публікацію можна тут.

ПОСИЛЕННЯ ПРОЗОРОСТІ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Фонд Східна Європа в рамках реалізації проекту «Ціна держави», що фінансується Європейським Союзом, приділяє багато уваги питанням національного і регіонального бюджетоутворення та впровадженню практичних інструментів моніторингу та контролю, які можуть використовувати громадяни. Наші партнери, компанія СIVITTA, підготували посібник «Посилення прозорості та підвищення ефективності використання коштів місцевих бюджетів у Чернігівській області», який стане в нагоді всім, хто цікавиться темою.
Інформація, що представлена у посібнику – це стислий огляд основних практичних інструментів, що можуть бути використані громадськими організаціями для підвищення рівня прозорості діяльності місцевої влади, аналізу ефективності використання коштів місцевих бюджетів та донесення пропозицій громадян до представників влади. Посібник створено в рамках проекту, що фінансується Міністерством закордонних справ Латвійської Республіки.

РІЧНИЙ ЗВІТ 2014-2015
Річний звіт 2014-2015. який ми з гордістю представляємо вашій увазі, цього року містить опис програм та проектів, які ми реалізували впродовж 2014-2015 років, фінансова інформація представлена за 2014 рік. Переглянути звіт
БЮДЖЕТ - 2015
Бюджет-2015. Публікація підготовлена в рамках проекту ЦІНА ДЕРЖАВИ: ЗАЛУЧЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТІ ДО МОНІТОРИНГУ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ. Проект виконується спільно Фондом Східна Європа та Центром соціально-економічних досліджень СASE-Україна за підтримки Європейського Союзу.
БЮДЖЕТНА ПІДТРИМКА ЄС В УКРАЇНІ: УЧАСТЬ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
«БЮДЖЕТНА ПІДТРИМКА ЄС В УКРАЇНІ: УЧАСТЬ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА». Ця публікація, підготовлена в рамках нашого проекту «Ціна держави» розповідає, яким чином ЄС надає підтримку країнам, як визначає критерії та пріоритети для бюджетної підтримки , та як громадянське суспільство може долучитися до цього важливого інструменту. Проект «Ціна держави», що фінансується Європейським Союзом, ставить за мету залучити широко коло громадськості, ЗМІ, громадських організацій до моніторингу державних фінансів та процесу формування державного бюджету.
ОСНОВНІ АСПЕКТИ ЗАКОНОТВОРЧОГО ПРОЦЕСУ
У посібнику “Основні аспекти законотворчого процесу“, що розроблений Програмою USAID РАДА характеризуються основні етапи законодавчої процедури у Верховній Раді відповідно до положень нової редакції Регламенту Верховної Ради та інших нормативних документів і висвітлюються особливості процедури розгляду законопроектів про внесення змін до Конституції України та затвердження Державного бюджету України.
ВАШ РАХУНОК ЗА 2013 РІК, АБО ЯК РОЗУМІТИ ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ
Ваш рахунок за 2013 рік, або Як розуміти державний бюджет“. Публікація підготовлена в рамках проекту ЦІНА ДЕРЖАВИ: ЗАЛУЧЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТІ ДО МОНІТОРИНГУ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ. Проект виконується спільно Фондом Східна Європа та Центром соціально-економічних досліджень СASE-Україна за підтримки Європейського Союзу.
БЮДЖЕТНА ПІДТРИМКА ЄС В УКРАЇНІ

Публікація “Бюджетна підтримка ЄС в Україні” підготовлена за підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Ціна держави», що реалізується спільно Фондом Східна Європа та СASE Україна.
Програма бюджетної підтримки ЄС – це міжнародна фінансова угода для підтримки структурних реформ у країні, яка передбачає перерахування коштів на безоплатній і безповоротній основі до державного бюджету країни після виконання взаємоузгоджених умов для виділення коштів. Бюджетна підтримка надається для вирішення п’яти ключових завдань розвитку:

  • покращення управління державними фінансами, досягнення макроекономічної стабільності та економічного зростання, боротьба з корупцією та шахрайством;
  • сприяння реформам у різних галузях і покращення
    надання послуг у цих галузях;
  • підтримка прав людини та демократичних цінностей;
  • розбудова спроможності держави в нестабільних країнах;
  • удосконалення системи залучення внутрішніх фінансових ресурсів і зменшення залежності від зовнішньої
    допомоги.
НАШІ ПУБЛІКАЦІЇ ТА КОРИСНІ РЕСУРСИ

У посібнику “Основні аспекти законотворчого процесу“, що розроблений Програмою USAID РАДА характеризуються основні етапи законодавчої процедури у Верховній Раді відповідно до положень нової редакції Регламенту Верховної Ради та інших нормативних документів і висвітлюються особливості процедури розгляду законопроектів про внесення змін до Конституції України та затвердження Державного бюджету України.

 

 

 

 

 

 

«Правила оформлення проектів законів та основні вимоги законодавчої техніки». Посібник, що стане в нагоді новообраним депутатам ВРУ, громадським діячам, широкій громадськості, підготовлено Головним юридичним управлінням апарату Верховної Ради України за сприяння Програми USAID РАДА.

 

 

 

 

 

 

ФСЄ пропонує взяти на озброєння нашу нову публікацію «БЮДЖЕТНА ПІДТРИМКА ЄС В УКРАЇНІ: УЧАСТЬ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА». Ця публікація, підготовлена в рамках нашого проекту «Ціна держави» розповідає, яким чином ЄС надає підтримку країнам, як визначає критерії та пріоритети для бюджетної підтримки , та як громадянське суспільство може долучитися до цього важливого інструменту.

 

 

ЗВІТ «Кращі практики з електронного урядування в Дніпропетровській області»

 

 

 

 

 

Річний звіт Фонду Східна Європа за 2013 рік