Фонд Східна Європа та партнери оголошують переможців кількох конкурсів грантів, проведених в рамках проекту «Публічні фінанси від А до Я», що фінансується Європейським Союзом. Проект, що реалізується у 2016-2018рр., спрямований на залучення широких кіл громадськості, ЗМІ, організацій громадянського суспільства (ОГС) до процесів моніторингу публічних фінансів та формування державного та місцевих бюджетів.

Переможці конкурсу грантів на проведення адвокаційних кампаній щодо бюджетної прозорості, залучення та участі громадян у бюджетному процесі, розробки кращих практик для забезпечення підзвітності публічних коштів.

 • Рівненська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА» 201 801 грн. Організація працюватиме з сільськими громадами Рівненщини. Основний фокус проекту – розробка методології моніторингу відкритості та прозорості процесу бюджетотворення в Бугринській та Деражненській сільських громадах. Окрім того, ОПОРА заохочуватиме місцевих мешканців бути більш активними у бюджетних питаннях, залучаючи їх до різних заходів.
 • Благодійна організація «Мережа 100 відсотків життя Рівне» 174 097 грн.  Організація працюватиме з Рівненським обласним та міським бюджетами, забезпечуючи систематичний моніторинг закупівель (зокрема, в галузях охорони здоров’я та соціального захисту, використовуючи модуль аналітики системи ПроЗорро та системи Є-Дата), та тестуватиме моделі розширення ролі громади, зокрема експертної,  в прийнятті рішень щодо формування бюджетів.
 • Громадська організація «Громадська ініціатива Луганщини» 235 090 грн. Організація підвищуватиме ефективність бюджетної політики Новоайдарської селищної ради, створюючи належні нормативно-правові умови та забезпечуючи участь громадськості у  процесі формування місцевого бюджету і його моніторингу.
 • Громадська організація «Фонд розвитку міста Миколаєва»  212 713 грн. Фонд працюватиме над розробкою та тестуванням механізмів, що забезпечують вплив місцевих НДО та населення на прозорість і ефективність управління бюджетом міста на прикладі бюджетних програм у сферах ЖКГ, благоустрою, зеленого господарства м. Миколаєва. Організація також проведе пілотний аудит силами НДО та експертної спільноти.
 • Громадська організація «Центр «Доброчин» 236 490 грн. Центр працюватиме на Чернігівщині у 4 пілотних ОТГ області (Мена і Сновськ – міські ОТГ та Десна і Кіпті – селищні ОТГ), покращуючи бюджетний процес та залучаючи громадськість до участі в ньому через розробку та адвокатування прийняття Бюджетних регламентів та посилення спроможності НДО та ЗМІ у формуванні та моніторингу цільових програм бюджетів місцевого рівня та висвітлення бюджетної тематики.
 • Громадська організація «Луганська обласна організація Солідарність» 227 230 грн. рганізація працюватиме у містах Лисичанськ та Рубіжне  для забезпечення кращих можливостей  участі громадян у бюджетних процесах шляхом розробки, обговорення та адвокації бюджетних регламентів.
 • Громадська організація «Екоклуб» 210 594 грн. «Екоклуб» впроваджуватиме громадський моніторинг видатків на потреби комунальної енергетики відповідно до вимог європейської ініціативи «Угода мерів» в містах Рівне, Хмельницький, Полтава, Кременчук та інших. Проектом передбачено навчити громадські організації аналізувати бюджетні видатки на енергоефективність на прикладі Планів дій сталого енергетичного розвитку; розробити та адвокатувати проекти рішень місцевих органів влади, спрямовані на запровадження кращих практик здійснення видатків у комунальній енергетиці.
 • .Громадська організація «Інститут гендерних трансформацій» 221 799 грню Проект організації передбачає створення експертно-моніторингової групи, яка розробить методологію гендерного бюджетування та проведе за цією методологією гендерний моніторинг бюджетів Полтавської області та міста Полтави; проведення відкритих робочих засідань, до участі в яких буде запрошено широке коло представників місцевих ОГС; адвокування змін у підходах до формування обласного бюджету та регіональної програми соціально-економічного розвитку.
 • Харківська обласна громадська організація «Асоціація приватних роботодавців» 226 523 грн. Асоціація сфокусується на залученні громадян до моніторингу публічних фінансів шляхом здійснення аналізу фінансування з місцевого бюджету Харківської області програм сприяння розвитку малого та середнього підприємництва, та розробить свої рекомендації і заходи,  враховуючи, зокрема, потреби ветеранів та переселенців із зони АТО.
 • Громадська організація «Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини» 177 225 грн. Агенція працюватиме над підвищенням взаємодії та партнерства мешканців та громадських об’єднань з місцевими органами влади міст Яворова, Новояворівська та Давидівської ОТГ для вирішення актуальних проблем шляхом поширення громадського впливу на місцевий бюджет, включаючи запровадження партисипаційних форм участі. Особливу увагу буде приділено навчанню фінансовій грамотності громадськості й школярів.

За результатами конкурсу грантів надано фінансування на розробку відеоматеріалів та проведення широкої інформаційної кампанії на місцевому та загальнонаціональному рівнях у новітніх он-лайн і традиційних медіа задля роз’яснення громадськості важливості та суті бюджетних процесів у простій та зрозумілій формі, а також популяризації інструменту «Бюджету участі» серед громадян. Кампанії  націлені підвищити обізнаність  та мотивувати громадян брати активнішу участь  у бюджетному процесі. Всі ці організації працюватимуть у себе в громадах, проводячи онлайн та оффлайн заходи з метою привернути увагу громадськості, включаючи молодь та дітей, до питання формування та моніторингу бюджетів та участі в цьому процесі. Всі кампанії включають просвітницькі заходи, співпрацю зі ЗМІ, проведення публічних заходів, конкурсів, ігор, флеш-мобів  тощо.

Переможці конкурсу грантів для проведення інформаційних кампаній

 • Хмільницька районна громадська організація «ПРАВО» (сума фінансування 140 876 грн) працюватиме з громадою міста Хмільник (Вінниччина).
 • Громадська організація «Бюро аналізу політики» (сума фінансування 143 340 грн) охопить інформаційної кампанією 17 міст.
 • Об’єднання «Агентство «Рівнеінформ» (сума фінансування 148 556 грн) інформуватиме мешканців Рівненщини через ЗМІ.
 • Громадська організація «Культурний ді@лог» (сума фінансування 150 000 грн) працюватиме з громадою міста Кременчук.

Окрім того, у рамках проекту також проведено конкурс на розробку інформаційних відеоматеріалів, переможці якого працюють над розробкою та виготовленням відео та аудіо роликів з тематики проекту. Інформаційні матеріали згодом будуть поширені різними каналами з метою охопити найбільшу аудиторію та мотивувати її брати активнішу участь у формуванні та моніторингу бюджетних процесів на регіональному т національному рівнях.

 • Інститут суспільно-економічних досліджень 147 690
 • Громадська організація «Нова Енергія» 149 522
 • Громадська організація «Асоціація фінансового права України» 150 000